Ara

Yılın Gelin Saçı Modelleri

gelin gelin2 selva 83

 

 

Her genç kızımızın hayalidir peri masallarındaki gibi bir gelin olabilmek. Hayalindeki gelinlik ve tabiki bunun tamamlayıcısı saçlardır peri masallarının başlangıcı. Peki, bu hayallerimiz için bize uygun gelinliği ve saç modelini nasıl seçmeliyiz? Sizler için bu işin uzmanı Selver Sarıkaya ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Geleneksel gelin saçları  “OUT”  modern modeller  “İN”  Saçlarda tanrıça ve romantizm esintisi… Saç, Makyaj ve Cilt Uzmanı Selver Sarıkaya, günümüzde artık geleneksel saç ve makyajların yerini tanrıçaları andıran yarı dağınık topuzların ve romantik modellerin aldığını söyledi.
Eskiden gelin saçı ve makyajı denildiğinde akla ilk gelen, parlak simler, iri topuzlar, ağır ve koyu bir makyaj olurdu. Saçı ve makyajı ile geline, düğün gecesinde her şeyin önüne geçmesi için adeta abartılı modeller uygulanırdı. Günümüz gelin saç ve modellerinde ise tamamen sadelik hâkim. Tasarımları ile dikkat çeken Saç, Makyaj ve Cilt Uzmanı Selver Sarıkaya, bu yılın modellerinde doğallığın ön plana çıktığını söyledi.
Sarıkaya, “En çok tercih edilen modeller arasında dalgalı serbest bırakılmış saçlardır. Yunan tanrıçasını andıran yarı
toplu dalgalı saçlar,  örgü çeşitleriyle süslenmiş trendy topuzlar, tek omuzda toplanmış dağınık topuzlar, asimetrik modeller yeralıyor” diye konuştu. Türk ve yabancı gelinlerin tercih ettiği Sarıkaya, yıllardır hayali kurulan özel gecede gelin ve nedimelerin saç ve makyajlarında yarattığı farklılık ile dikkat çekerken, “O özel gecenin bir parçası olmak büyük keyif veriyor” dedi. Sarıkaya ile bu yılın trendlerini ve adeta sanata dönüşen tasarımlarını konuştuk:
Neden güzellik alanını seçtiniz?
Güzellik ve saçlar özellikle kadınlar için oldukça yorucu ama bir o kadarda vazgeçilmez ve zevkli bir iştir. Uzunca yıllar yaptığım bu işten her geçen gün daha bir keyif aldığımı fark ediyorum. Çünkü hobi haline dönüşen sanatımı birçok kişinin saçlarında ve yüzünde canlandırabiliyorum. En çok haz aldığım noktalardan biri de, insanların tasarladığım modeller ile bütünleştiklerini ve iyi hissettiklerini görmek. Bu, inanılmaz mutlu ediyor beni. “ O özel günün parçası olmak keyif verici”.
Özellikle tercihiniz gelin saç ve makyajı mı?
Güzelliğin her alanını seviyorum fakat gelin ve nedimelerini düğünlerine hazırlamak benim için ayrı bir zevk. Çünkü yıllarca hayali kurulan o özel günün bir parçası oluyorum ve bu bana inanılmaz keyif veriyor!
Eski ve yeni tasarımları karşılaştırır mısınız?
Hızla değişen çağımızda geleneksel düğünlerimiz artık yerini modern düğünlere bırakmaya başladı. Dolayısıyla gelinlerimizde saç tercihlerini yaparken şatafatlı, kaba ve keskin çizgileri olan modeller yerine daha doğal, daha romantik ve sade saç modellerini tercih etmeye başladı.
Peki, bu yılın modelleri nedir?
En çok tercih edilen modeller arasında dalgalı serbest bırakılmış saçlardır, Yunan tanrıçasını andıran yarı toplu dalgalı saçlar, örgü çeşitleriyle süslenmiş trend  topuzlar, tek omuzda toplanmış dağınık topuzlar, asimetrik modeller. Bunların yanı sıra sade ve zarif topuzlarda tercih edilmekte. Özellikle örgülü modeller açık renk saçlarda modeli daha iyi gösterecektir. Koyu renkli saçlarda ise detaylı, tekrarlanmış figürler hoş duracaktır.
Gelinlere önerilerimiz bu şekildedir.

Her gelin düğün gecesi özel olmak ister. Dolayısıyla sizin bu gece için gelinlere önerileriniz var mı?
Gelinlerin saç model seçimini, gelinliğin yaka ve üst durusuna göre seçmelerini tavsiye ediyorum. Örneğin ağır yaka detay olan gelinliklerle yukarıda toplanmış saç modelleri tercih edilmelidir. Askısız gelinliklerle her türlü model kullanılabilir. Tek omuz modellerde ise asimetrik ve sade modeller tercih edilebilir.
Peki şuanda ilgilendiğiniz bizimle paylaşmak istediğiniz bir proje var mı?
Tabiki, NJ Bride Magazine de saç tasarımlarını yapıyorum ve modellerin gelin saçlarını, derginin fashion Şovu için hazırlıyorum. Ayni zamanda “ Jersey Shore” TV programının yapımcısının gelin saç tasarımını hazırlıyorum ve sezon itibariyle tabikî birçok Türk ve Yabancı gelinlerimizin saç tasarımlarını zevkle yapıyorum. Ayrıca Türk ve yabancı ünlü sanatçılarımızında saç, peruk ve postiş tasarımlarını yapıyorum!

“Selver Hanım’a bu hoş sohbeti icin teşekkür ediyor tasarımlarını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz”
Son olarak tasarımlarınızı tercih etmek isteyenler size nasıl ulaşabilecekler?
1973-518-3004 Telefon Numaramdan
selversarikaya@hotmail.com e-mail adresimden ve Facebook “ Selva Selva” sayfamdan ulaşabilirler.
Web sayfamda şuanda hazırlanma aşamasında.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar