Ara

‘Yıkılan evleri, şehirleri yeniden inşa edeceğiz’

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Terör, Türkiye’nin gündeminden çıkana kadar bu operasyonlar devam edecek. Bir yandan bu mücadeleyi sürdürürken, diğer yandan da yıkılan evleri, şehirleri yeniden inşa edeceğiz. Bölgede yaşayan halkımızın her türlü sorununa da çözüm üreteceğiz.” dedi.

Akçakoca Belediyesi tarafından Çuhallı Mahallesi meydanında düzenlenen iftar programında katılan Özlü, iftar öncesi vatandaşlarla sohbet etti, ardından yemek sırasına girerek, tabildot yemeğini aldı.

Bakan Özlü, burada yaptığı konuşmada, ramazan ayı vesilesiyle insanların birliğinin ve beraberliğinin daha da artacağını, gönüllerin birbirine daha da yakınlaşacağını söyledi.

Ramazan demeden, oruç demeden, insanlık dışı terör saldırılarına devam edenlere karşı, milletin gereken cevabı verdiğini ve vermeye devam edeceğini belirten Özlü, “Güvenlik güçlerimiz, şu anda teröre karşı yoğun bir mücadele veriyor. Allah onlardan razı olsun, Allah hepsinin yardımcısı olsun.” diye konuştu.

Terör, Türkiye’nin gündeminden çıkana kadar bu operasyonların devam edeceğini vurgulayan Özlü, şöyle devam etti:

“Bir yandan bu mücadeleyi sürdürürken, diğer yandan da yıkılan evleri, şehirleri yeniden inşa edeceğiz. Bölgede yaşayan halkımızın her türlü sorununa da çözüm üreteceğiz. Ancak en önemlisi, milletimizin birbirine olan gönül bağını güçlendireceğiz. İşte Ramazan bu açıdan da çok güzel bir fırsat. Komşularımıza, yakınlarımıza, akrabalarımıza, hemşehrilerimize el uzatacağız. Türkiye’de ve dünyada yaşayan tüm ihtiyaç sahiplerine, fakirlere, yetimlere el uzatacağız, destek olacağız. Bu ülke, Suriye’den ve Irak’tan 3 milyona yakın kardeşimizi misafir eden bir ülke. Bu ülke, ne zaman bir sıkıntıya düşseler, Somali’nin, Gazze’nin, Myanmar’ın yanında olan bir ülke. Bu ülke 78 milyon vatandaşıyla, birlikte atan yürekleriyle çok ama çok güçlü bir ülke. Böyle bir vatanımız, böyle bir milletimiz olduğu için Allah’a ne kadar şükretsek azdır.”

Böyle bir vatana, böyle bir millete hizmet etmenin rütbelerin en büyüğü olduğunu ifade eden Bakan Özlü, “AK Parti hükümetleri, son 14 yılda, her biri birbirinden değerli hizmetleri hayata geçirdi. Hayal dahi edilemeyen nice proje, bu dönemde gerçeğe dönüştü. 65’inci hükümetimiz de önceki AK Parti hükümetleri gibi Türkiye’nin tamamında çok önemli yatırımları hayata geçirecek. Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz yatırımlarla, tüm Türkiye’yi olduğu gibi Düzce’yi ve Akçakocayı da şahlandıracağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Akçakoca ilçesinde yapımı devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında vatandaşlara bilgi veren Özlü, çalışmaların takipçisi olacağını söyledi.

İftar programına AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

trt

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar