Ara

YEŞİL KART SAHİPLERİNİN EŞ VE ÇOCUKLARI İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME!!

Family hiding behind message board

Yeşil Kart Sahibleri’nin Eşleri ve Çocukları için Büyük Fırsat:

Eğer Yeşil Kartınız var ise ve eşiniz (ve/veya 21 yasinin altindaki çocuklarınız icin) A.B.D de yasal olarak bulunuyorlarsa, şimdi onların Yeşil Kart alabilmeleri için beklemeden başvuru yapabilirsiniz.

Visa Bülten normalde en az 2 yıl bekleme süresi olan visa numarası kategorisi, gelecek ay açık olucak. Yaklaşık en az 1 ay açık kalma ihtimali yüksek, bu yüzden yapılıcak başvuruların gelecek ay süresince yapılması gerekicek.

Başvuruları gelecek ay yaptıkdan sonra visa numaraları dolsa bile, eşiniz ve/veya çocuklarınız sizin ile beraber yasal olarak kalabilicekler. Yaklaşık 90 gün içinde çalışma ve seyahat izinleri ellerinde olucak. Sosyal güvenlik numarası ve ehliyet alabilicekler.

Eğer I-130 sponsorluk başvurulari yapıldıysa ve şuan beklemede iseler, Yeşil Kart başvurularını yapabilicekler. Eğer herhangi bir sponsorluk başvurusu yapılmadı ise, şimdiden gerekli başvuruları hazirlayıp Ağustos ayında yapabilirsiniz.

Eğer eşiniz ve çocuklarınızın yeşil kartına başvurmak için ABD Vatandaşlı olmayı bekliyorsanız, şuan beklemenize gerek kalmadan onlar için başvuru yapabilirsiniz. Gelecek ay onlara sponsor olabilirsiniz, yada erkek arkadaşınız veya kız arkadaşınız ile bu ay evlenip, gelecek ay sponsor olabilirsiniz.

Bu haber aşağıdaki durumda olanları ilgilendiriyor:

– Sizin Yeşil Kartınız var,
– A.B.D de eşiniz ve/veya cocuklarınız, yasal bir statü de bulunuyorlar, yada
– A.B.D de yasal statüde olan erkek arkadaşınız yada kız arkadaşınız ile evlenmeye karar vermişseniz, onlar icin yeşil kart surecini gelecek ay icinde başlatabilirsiniz.

Bu işlemler için detaylı bilgi almak ve işlemlerinizin yapılması için Avukat Ayhan Ögmen’e aşagıdaki telefon yada email adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayhan Ogmen, Esq.

Phone: 1-212-245-7070
aogmen@ogmenlaw.com
www.OgmenLaw.com

www.facebook.com/OgmenLaw

www.OgmenLaw.com

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar