Ara

YEDAM’DAN ÜCRETSİZ DESTEK

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik ve sosyal hizmet desteği sağlayan Yeşilay, Bolu YEDAM’da hizmet vermeye başladı.

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri’nin tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlardan oluşan ekibi, tütünün yanı sıra alkol, madde ve internet ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak, yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyor. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyor.

BOLU YEDAM HİZMETE BAŞLADI

Bolu YEDAM’ın Ülkemizde hizmet veren 61 merkezden biri olduğunu belirten Yeşilay Bolu Şube Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kayhan, “Türkiye’de ve dünyada hızla tütün, alkol ve uyuşturucu madde alım oranları artmakta, maddeye başlama yaşları gittikçe düşmektedir. Diğer bağımlılıklar gibi teknoloji ve kumar bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açmaktadır. Bağımlılık kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz etkiler. Toplumun felaketi sayılabilecek bağımlılıkları engellemek ancak iyi bir koruyucu sağlık hizmeti yaklaşımıyla mümkün olur.  Tam 100 yıllık bir geçmişe, bilgi birikimine ve tecrübeye sahip Yeşilay tarafından hizmete geçirilen Bolu YEDAM  değerliBolu halkına Gölyüzü Mahallesi Bahar Sokak, No:3 Abdulhakim konağında hizmet vermeye başlamıştır” ifadelerine yer verdi.

YEDAM’a 444 79 75 numaralı Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı’ndan ulaşılarak destek alınabiliyor.

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar