Ara

Yazar Şeyhoğlu Düzenlenen gecede Dostlarını Unutmadı

 

Yazar Recai Şeyhoğlu düzenlenen gecede, kitaplarının doğmasına destek veren dostlarını anlattı ve onlara şükranlarını sundu.

1 yılda 5 kitap çıkararak bir rekora imza atan ve şuana kadar 25 eseri yayınlanan Yazar Recai Şeyhoğlu, 28 Aralık Cuma akşamı Prof. Dr. Erkan Sevinç’in  moderatörlüğünde,  Karşıyaka Belediyesi’nde düzenlenen Kültür ve Dayanışma Gecesinde, kitaplarının doğmasına çok büyük destek veren dostlarını anlatarak, onlara teşekkür etti.

Geceye; Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürü Nail Çetin, Yazar Aktivist Feraye Sunev Çokgürses, Prof. Dr. Veli Lök, Eğitimci Sendikacı Mehmet Büke, Şair Yazar Ünal Ersözlü, Doç. Dr. Efdal Sevinçli, Gazeteci Öcal Uluç,  Demokrasi Dostluk Dayanışma Derneği Başkanı Talat Özmen, Kargotur Genel Müdürü Doğan Vapurcu, 22. Dönem İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, İş ve Siyaset Adamı Özcan Durmaz ve çok sayıda okurları katıldı..

“Bu Başarıda, Perde Gerisindeki Kahramanların Rolü Büyük”

Bu başarının altında kitap aşığı ve yazma delisi biri olduğu belirtilen Yazar Recai Şeyhoğlu; “Bu başarıda,  perde gerisindeki kahramanların da rolü büyük, hem de çok! İzmir’de yayımlanan  bir  günlük gazetede çıkan yazılarım ‘Yaşamımdan Portreler’ adı altında Favori Yayınları tarafından basıldı. Basım giderini ise 22. Dönem İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, Aliağalı İş ve Siyaset Adamı Özcan Durmaz ve Emekli Vali Yardımcısı Fahir Işıksız karşıladı. Hakkı Ülkü, Aliağa’da belediye başkanıyken kitaplarının İzmir’den Bergama köylerine nakliyesinde yardımcı oldu ve etkinliklerine katıldı. Emek Şenliklerinin Midilli’deki bölümünde de yıllar önce birlikte olmuştuk ve bunları da kitaplaştırmıştım hatta. Arkadaşlığımız 1968 ‘de Salihli’de başladı ve şimdi de İzmir’de sürüyor.”diye belirterek devam etti.

“32. Kütüphanenin ve Rasime Şeyhoğlu Anı Evi’nin Mimarlarından”

Şeyhoğlu; “Özcan Durmaz, Aliağa’da açılan 32. kütüphanenin ve Rasime Şeyhoğlu Anı Evi’nin mimarlarından ve açılan kütüphanede onun da adı geçiyor. Bana her daim arka çıkmış bir iş adamı. Bir yıl önce de kütüphane zinciriyle ilgili bir kitapçığın basımını ve dağıtımını üstlenmişti. Özcan Beyle de arkadaşlığımız 35 yıl öncesine dayanıyor ve bana sıkça ‘Abi, bize  düşen bir görev var mı?’ diye soruyor, sağ olsun. Eski İzmir Vali Yardımcısı Fahir Işıksız ise kütüphane açılışlarının değişmez konuşmacılarından bir kitapsever ve kütüphane açılışlarımızın en yakın tanıklarından biri.”diye ifade etti.

“65 Yıllık  Yaşamında  Şiir Gibi  Dostluklar Biriktirmişim”

25-30 yıllık arşivi ‘Yazınca ve Yaşayınca’ kitabında topladığını belirten Şeyhoğlu; “Kargotur’un Genel Müdürü Doğan Vapurcu ise kitaplarımı  Charleroi’daki kütüphaneye, Antakya’ya, Milas’a, Karaman’a ulaştırdı. Bassaray Yayıncılığın bastığı ‘ Yazınca ve Yaşayınca’ isimli kitabıma  ‘Bizim de tuzumuz biberimiz olsun.’ diyerek el verdi, kitabımın basım giderini karşıladı ve bazı adreslere de  taşımasını üstlendi. STK İletişim Sorumlusu Feruz Bozaslan’da elinden geleni esirgemeyen, DDDD Başkanı Talat Özmen ile  özellikle Sami Akalın da etkinliğin örgütlenmesine katkı sağladılar. Özet şu ki, 65 yıllık  yaşamında  şiir gibi  dostluklar biriktirmişim ve çok mutluyum. Buradan  tüm dostlarımı selamlıyor, bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.”diye belirtti.

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar