Ara

Yazar Hacı İbrahim Mutlu’nun 3. Kitabı “Turkana” Çıktı

 

Araştırmacı Gezi Yazarı Hacı İbrahim Mutlu’nun “Turkana-İyilik Yolunda Kenya”aldı 3. kitabı çıktı.

Afrika’da yaşanmış olayları kitaplarında toplayan, aynı zamanda Teknik Ressam olup ekibiyle birlikte tarihi eserleri restore eden, Yazar Hacı İbrahim Mutlu’nun  3. Kitabı “Turkana-İyilik Yolunda Kenya”aldı eseri çıktı.

1.Kitabı “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın” Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “Gezi dalında Yılın Yazarı” ödüllüne layık görülen, iyilik yolcusu, Bolu Geredeli Araştırmacı Gezi Yazarı Hacı İbrahim Mutlu’nun 2. kitabı  “İyilik Yolunda Etiyopya” ardından 3. Kitabı “Turkana-İyilik Yolunda Kenya” okurları için kitapçılardaki raflarda yerini aldı.

Başta Afrika ülkeleri olmak üzere, pek çok ülkeye yardım ulaştıran ekiplerin içinde görev alan, burada gördüklerini, oralarda yaşanan gerçekleri kaleme alarak yazdığı kitaplarında okurlarına aktaran, “İyilik emek ister, iyilik fedakârlık ister, iyilik gece gündüz demeden çalışmak ister.”diye belirten Yazar Hacı İbrahim Mutlu’nun bu kitabında da yaşadıkları yerden binlerce kilometre uzaktaki kardeşlerine rengini, dilini, inancını gözetmeksizin yardımcı olmaya çabalayan, farklı meslek ve statüdeki iyilik gönüllülerinin yaşanmış gerçek hikayeleri yer alıyor.

Turkana-İyilik Yolunda Kenya”aldı kitabında okurları için belirtilen notta; “Beyaz adam, kara Afrika’ya hep acı, gözyaşı taşımıştı şimdiye kadar. Kendilerini, Hz. İbrahim’e nispet eden Turkana kabilesine sadece iyilik amacıyla Türkiye’den giden bu fedakar Anadolu insanlarına da ilk anda tedirginlik ve korkudan doğan bir tepki gösterilir. Fakat onların almak için değil, vermek için geldiklerini anladıklarında aralarında müthiş bir dostluk ve güven oluşur. Bu yiğit insanlar onlara sadece maddi ve sağlık yardımı yapmazlar, belki de ondan daha önemlisi özgürlüğün, milliliğin ve kardeşliğin önemini kavratırlar. Bu iyilik gönüllüleri gelecekteki özgür Afrika’nın unutulmaz öncüleri olacaktır.”diye vurgulanmaktadır. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar