Ara

“Yaprak Dökümü” Seyirciyle Buluşmaya Devam Ediyor

 

Kütüphane Etkinlikleri” kapsamında Reşat Nuri Gültekin’in ünlü eseri “Yaprak Dökümü” Bolu Bölge Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelendi ve sahnelenmeye devam edecek.

Yönetmenliğini Onur Yamak’ın yaptığı, Reşat Nuri Gültekin’in ölümsüz eseri “Yaprak Dökümü” Bolu Bölge Tiyatrosu ekibi tarafından “Kütüphane Etkinlikleri” kapsamında 31 Mart Cumartesi akşamı saat 19.30 da Bolu İl Kültür ve Turizm Merkezi tiyatro salonunda sahne aldı.

01 Nisan Pazar günü ve 7-8 Nisan cumartesi Pazar günü yine aynı sahnede seyirci ile buluşacak olan oyunun Genel Sanat Yönetmeni Akif Çodur, Reji Asistanı Sedanur Çakıroğlu.

Yönetmen Onur Yamak oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Yaprak Dökümü, yaprak dökümü tadında olan bir oyun. Müzikleriyle şiirleriyle naif bir oyun. Küçük dizeleriyle çok tatlı bir oyun yaptığımızı düşünüyorum. Umarım ulusal bazda da karşılığını bulur. Filmden değil, romandan uyarlama bir oyun. Reşat Nuri Gültekin’in o büyük eserini amatörce sahnelemek güzeldi. Ekibime çok güvendim ve ekibimi 6 ay önce neye yorumladıysam onu oynadılar. Bu oyun, altı aydır üzerinde durduğumuz bir oyun. Yaprak dökümü tabi piyasada olmuş diye değil. Aslında şunu yapmaya çalıştık. Artık, o kadar çok dejenere oldu ki bazı romanlar, onlar ilk önce tiyatro için hazırlandı. O tiyatro çevirmişliklerini bu ülkede cesaret edip oynayamadılar. Dizilerde bunları kapıverdi. Aslen roman olan şeylerin dizi yapılmasına karşı değilim ama tiyatrosunun da yapılması gerektiğine inanıyorum. Bu şekilde yine umarım seyircilerimize uzun yıllar bu oyunu da oynarız. Yarın akşam yani 1 Nisan ve ayrıca 7-8 Nisanda yine Bolu İl Kültür ve Turizm Merkezi tiyatro salonumuzda saat 19.30 da bu oyunu sahneleyeceğiz.”diye ifade etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to ““Yaprak Dökümü” Seyirciyle Buluşmaya Devam Ediyor”

Yorumlar