Ara

“Yalan Dolan” Bolu Seyircisiyle Buluştu

 

Cengiz Küçükayvaz’ın yazdığı ve yönettiği “Yalan Dolan” adlı 2 Perdelik Komedi oyunu Bolu’da sahnelendi.

Cengiz Küçükayvaz – Züleyha Karyağdı – Hilmi Erdem – Onur Şan – Ethel Mulinas – Eray Türk – Tarık Karyağdı- Kirkor Dinçkayıkçı’nın rol aldığı “Yalan Dolan” adlı tiyatro oyunu 9 Mart 2019 Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda sahnelendi.

Bolu Kültür Sanat Organizasyon tarafından organize edilerek Bolulu sanatseverle buluşması sağlanan “Yalan Dolan” oyununda, samimi dört arkadaş ve eşlerinin yaşadıklarını, olaya polisinde dahil olması ile herkesin başkasının rolüne bürünerek yalan söylemeye çalışmaları sahneleniyor.

“Türkiye’nin Birçok Yerine Gidiyoruz.”

Oyun sonrası duygu ve düşüncelerini bizimle paylaşan Sanatçı Eray Türk;” Bolu’ya davet ettiğiniz için öncelikle teşekkür ederiz. Zaten biz Doğu turnemizi bitirip, turnemizin son ayağı Bolu’ydu. Bolu’da bu organizasyonla ilgilenen, bizi davet eden tüm ekibe, tüm sponsorlara, destek olanlara teşekkür ederiz. Bolu’ya ben sık sık gidip geliyorum. Burada aile dostlarımız var. Zaten seviyoruz. Futbol takımı Boluspor’u da çok yakından takip ediyorum. Ligde kalmayı garantilediler. Biz genelde Türkiye’nin birçok yerine gidiyoruz. Tiyatroların gitmediği yerlere gidiyoruz. Bunu da Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu olarak çok seviyoruz. Bir kere sahne çok güzel, sahnenin ambiyansı da çok güzel. Sahnenin kendisi güzel olduğu gibi çok sıcak bir atmosfer olduğu için doğal olarak seyirciyle olan bağlantıda bir o kadar güzel oluyor. Bolu seyircisi de çok güzelmiş. Daha önce de Ramazan ayında gelmiştik. Ama bu sefer, bunun yeri daha bir ayrı oldu. Bugün bizimle ilgilenen herkese çok teşekkür ederiz.”dedi.

“Bolu Seyircisine Hayran Kaldım.”

Sanatçı Kirkor Dinçkayıkçı oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Bolu seyircisi alkışlarla, repliklerle oyuna eşlik ettiler. Çok çok keyifliydi. Seyirci inanılmaz güzeldi bir kere. Bolu’ya ve Bolu seyircisine hayran kaldım diyebilirim. Çünkü bütün oyun boyunca, oyunun içindeydiler. Hem gülüşleri, kahkahaları, alkışlarıyla oyunu birkaç kere durdurma noktasına getirerek, alkışlardan dolayı, o yüzden Bolu ve seyircisinden inanılmaz mutluyum. Oyuna gelince içinde olduğum için çok mutluyum. Cengiz Küçükayvaz Bey sağ olsun, beni kadrosunda düşündüğü için çok mutluyum. Çok büyük keyif alarak çalışıyoruz, ekip halinde bütün oyuncu arkadaşlarımızla birlikte, hem teknik ekipte dahil olmak üzere. Bu bizim 2. turnemizdi. İlk turnelerimiz Batı Karadeniz’di. Bu 2. turnemiz 10 gün sürdü. Doğudan başlayıp burada noktaladık. İyi ki burada noktalamışız, çok güzel bir final oldu. Şimdi kuliste de şunu konuştuk. ‘Bu turnemizin ilk günü mü, son günü mü? Bu enerji nasıl geldi. Biz bu kadar yorgunken, yollardan gelmişken nasıl böyle bir enerji oluştu? Bu Bolu seyircisinden oluştu.’ Oyun keyifli bir oyun, zaten seyirciden gelen tepkilerden de belli. İçinde olmaktan çok mutluyum. Çok keyifle canlandırıyorum karakterimi. Güzel tepkilerde alıyorum bu yüzden teşekkür ediyorum.”diye belirtti.

“Demek ki Doğru Şeyler Yapıyoruz.”

Oyun sonrası görüşlerini, izlenimlerini paylaşan sanatçı Cengiz Küçükayvaz; “Bütün seyircilerimiz çok hızlı, çok neşeli, çok keyifli bir oyun olduğunu söylüyorlar bize. Demek ki doğru şeyler yapıyoruz. Eğlendirmek bizim amacımız. Hayatın günlük streslerinden uzaklaştırabilmek, onlara dış dünyayı unutturabilmek, böyle bir büyülü havanın içerisine çekebilmek.. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. Bu zamana kadar ki bütün oyunlarımızda seyirci tepkilerini aldığımızda yani hiç olumsuz bir şeyle karşılaşmadık. Bu güzel bir şey.. Bolu’ya daha önce 2 kez geldik. 4 sene önce de bir Ramazan şenliğiyle gelmiştik. Belediye Meydanı’nda yapmıştık. Orada da çok harika bir katılım vardı. Halka açık bir gösteriydi ama Bolu İl Kültür Müdürlüğü’nün bu güzel sahnesinde ilk defa oynuyorum. Çok keyifli bir seyirciydi. Çok harikulade bir seyirciydi. Şartlar uygun olursa tekrar seve seve gelmek isteriz. Turnelerimiz yeni başladı. Nisan ayında ve diğer aylarda da performanslarımız olacak. Yurtdışında da özellikle Almanya olmak üzere birkaç yurtdışı çalışmamızda olacak.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar