Ara

Viva Cuisine Proje Ortaklarına Belgeleri Verildi.

 

Viva Mutfağı (Yaşasın Mutfak) Bolu’da çıkanen 4. toplantısının 2. toplantısında toplantısı devam etti. Ardından proje ortaklarına ‘Ortak Mutfak Terimler Kitabı’ içinde yer alan yöresel ürünler sunuldu.

5 ortaklı Viva Mutfağı (Yaşasın Mutfak) Projesinin koordinatörü okulu Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde şu anda 4. toplantının 2. projesinde proje ortaklarıyla proje web sitesi, faaliyetlerin yapıldığı, Online site ile ilgili bilgiler ve sayfalardaki proje eğitim toplantısı devam etti.

Toplantı sonrası Bolu tanıtım turu mümkünkenen Bolu çarşısı ve Gölcük gezisi, proje ortaklıkları Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ortaklığı Terimler Kitabı’nın içinde yer alan yöresel yemekler ikram edilip, burada ve yıllar boyunca takdim edildi.

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Vural restoranda belgelerin takdimi öncesi konuşması; “Projemizin sonuna doğru yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Eğitim toplantımızda gerçekten çok başarılı geçti. Ben burada bütün takım arkadaşlarımıza, projenin bütün ortaklarına çok teşekkür ediyorum. Herkesin bu projede gerçekten çok büyük emeği var. Bir dişlinin bir çarkında bir problem varsa bu projede çok büyük sıkıntılar yaşayabilirdik. Ama çok şükür büyük bir sıkıntı yaşamadık. ”Diye belirtti.

Konuşmanın yöneticisi Müdür Ayhan Vural, proje ortak ortakları olan Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tekvar Teknoloji Araştırma Bilgisayar Eğitim ve Danışmanlık Limited Şirketi, PGTHVP “Sveti Sveti Kiril i Metodiy” (O), OCEAN ( Ağlarda Kültür, Eğitim ve Danışmanlık Organizasyonu) STK (Yunanistan) ve Liceul Tehnolog Dimitrie Filipescu (Romanya) proje üyelerine ait belgelerini takdim etti ..

Gecenin sonunda proje ortağı ülkeleri ekip sözcüleri, takımları önünde görüşlerini paylaştılar.

Yunanistan ekip sözcüsü Dimitra Skoufikatsidonioti; “Buradaki her şey çok güzel, doğal ortam, insanlar, yemeklerler hepsi çok güzel, çok beğendik. Burada olmaktan memnunuz. ”Diye ifade etti.

Lucica Stanculeanu; “Romanya takımı olarak geldik. Burada projemiz Viva Mutfağı için bulunduk. Her şeyden çok memnun kaldık. Türk ekibimiz bize burada gayet güzel ev sahibi ve rahat etmemiz için elinden gelen her şeyi yaptınız. Her şey için teşekkür ederiz. ”Diye ifade etti.

Nuray Hılmi ve Miglena Plamenova; “Böyle bir projede olduğumuz için çok mutluyuz. Misafirperverliği, güzel arkadaşlıkları bizleri çok mutlu etti. Proje çok güzeldi. Bu proje hakkında çok güzel şeyler yapıyoruz ve burada olmamız hakkında. Gerçekten onu şey çok güzel, limandan, karşılama, yiyecek içecek, proje çalışmaları hepsi çok güzeldi. Sıcak misafirperverliği için Türkiye, Bolu ekibine çok teşekkür ederiz. Kendimizi evimizde gibi hissettik. ”Diye ifade ettiler. Haber: Fatma Marmara

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar