Ara

Vali Ümit Hasar Tespit Çalışmalarını İnceledi

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit, İlimiz genelinde yoğun yağmur yağışının ardından Mengen ilçesinde meydana gelen su baskını hasar tespit çalışmalarını yerinde inceledi. 

İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri ekipleri ve Mengen Kaymakamlığı ile belediye ekipleri, su baskını ve dolunun etkili olduğu bölgede temizleme ve hasar tespit çalışmalarına başladı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit de bölgeye giderek hasar tespit çalışmalarını yerinde inceledi. Mengen Kaymakamı Betül Büyükkılıç ile ilgili müdürlüklerden bilgiler alan Vali Ümit, evleri zarar gören vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

“ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN”

Yapılan incelemenin ardından kendilerini ziyarete gelip geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Ümit’e teşekkür eden vatandaşlar, “Sizlerin buraya kadar gelmesi ve bizlerle hasbihal edip durumumuzu sorması bizleri çok mutlu etti. Allah sizlerden ve devletimizden razı olsun” diyerek duygularını ifade ettiler.

“YARALARI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ümit, dün sabah saatlerinden itibaren meteoroloji tarafından sürekli ikazlar yapılarak, İstanbul başta olmak üzere Batı Karadeniz ve Bolu’yu da kapsayan bir havzada önemli bir hava hareketinin olacağının bildirildiğini anımsattı.

Mengen’de, Zonguldak tarafından yağan aşırı yağmurlar neticesinde derelerde aniden bir yüklenme ve taşkınların olduğunu aktaran Vali Ümit, bunun sonucunda Mengen’de birkaç evin zarar gördüğünü, gerekli incelemelerin yapıldığını söyledi.

Vali Ümit, “Tali sebepler ne, asli sebepler ne, bunlar incelendikten sonra hem orta hem de uzun vadede alınacak olan tedbirlerin tamamı alınacaktır. Vatandaşlarımızın mevcut zararları da ilgili kurumlarımız tarafından tespit edilmeye başlandı. Devletimizin tüm imkânları vatandaşlarımızın yanındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yaraları hep birlikte saracağız. Mengen’de biz normalde 10 tane evimizde su baskını ihbarı almıştık ama baktığımızda biraz daha fazla olduğu anlaşılıyor. Yerinde gördük.” ifadelerini kullandı.

VALİ ÜMİT MUHTARLAR VE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Yapılan inceleme ziyaretinin ardından Mengen ilçesindeki muhtarlar ve vatandaşlar ile de bir araya gelen Vali Ümit, “İlgili müdürlüklerimizce AFAD ile koordineli olarak tespitler yapılacak, yaralar tespit edilecek. Olumsuzluklar ne ise tespitler yapıldıktan sonra ilgili makamlara iletilecek ve gerekli katkıyı bekleyeceğiz. Katkılar geldiği zaman da koordineli olarak gerekli dağıtımlar yapılacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızın tereddüdü olmasın” şeklinde konuştu.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar