Ara

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Atatürk Okulunda Saygıyla Anıldı..

DSC_0018

 

 

 

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Atatürk Okulunda saygıyla anıldı..

10 Kasım Atatürk’ü anma programları çerçevesinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 97. yılında New York’da Atatürk Okulu öğrencileri tarafından saygıyla anıldı.

DSC_0009

 

 

 

 

 

Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 97. Yılında Atatürk Okulu öğrencileri tarafından New York’da anıldı. Washington Irving Lisesin’de gerçekleştirilen anma programında New York Muavin Konsolosu Serhat Akkoç, Amerika Türk Kadınlar Birliği Başkanı Şermin Özçilingir, Atatürk Okulu Müdüresi Tülay Taşkent ve öğretmen kadrosu da hazır bulundu. Saygı duruşu ve açılış konuşmaları ile başlayan törende Muavin Konsolos Akkoç gençlere önemli mesajlar verdi. Atatürk Okulu Korosu tarafından okunan şiirler izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Atatürk’ün bizlere bıraktığı emaneti daha ileriye taşımalıyız !

Anma töreninde konuşma yapan Muavin Konsolos Serhat Akkoç, Türkiye’mizin ve Cumhuriyet’imizin mimarı olan Mustafa Kemal Atatürk’ü her geçen yıl daha da özlemle andığımızı belirterek, onun bize bıraktığı emaneti yani Cumhuriyetimizi daha üst seviyelere taşımamız gerektiğini söyledi. Akkoç ayrıca Gazi Mustafa Kemal’in ülkemizden kilometrelerce uzakta olan Türk öğrenciler tarafından anılmasının da ayrıca bir gurur kaynağı olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Atatürk Okulu Öğrencileri tarafından gerçekleştirilen şiir dinletisi izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Şiir dinletisinin ardından anma programı sona erdi.

DSC_0033 DSC_0044(2) DSC_0023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Huseyin Arici

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar