Ara

Ulu Önder Atatürk Bolu’da Törenlerle Anıldı

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 80. Yılında Bolu’da törenlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da törenlerle anıldı.

Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Vali Ahmet Ümit, 2. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ile kurum ve daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarını yetkilileri ve 7’den 70’e tüm vatandaşlar katıldı.

Törende; Vali Ahmet Ümit, Bolu 2. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saat 09.05’i gösterdiğinde sirenler çaldı ve saygı duruşunda bulunuldu.

Anma programı kapsamında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salonda da 10 Kasım Oratoryo gösterisi düzenlendi. Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’nun da katıldığı oratoryo gösterisi izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar