Ara

Türkiye Trial Şampiyonası Bolu’da Yapıldı

 

Spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bolu, hafta sonu Türkiye Trial Şampiyonası’nın 4. ayağına ev sahipliği yaptı.

2018 Türkiye Trial Şampiyonası 4. Ayak Yarışları kent meydanında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, start vermesiyle başlayıp, ardından Bolu Çakmaklar mevkii offroad pistinde 22-23 Eylül 2018 cumartesi ve Pazar günü devam etti.

Bolu Belediyesi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), Bolu Doğa Sporları ve Off-Road (BOLOFF) Kulübü iş birliğiyle Bolu’da düzenlenen, 5 takım, 10 araçtan oluşan, 40 sporcunun zorlu parkurlarda gerçekleştirdiği yarışları,  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, BOLOFF Kulübü Başkanı Burhan Turan, kurum amirleri, yarış tutkunları ve çok sayıda vatandaş izledi..

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Off-road yarışları özel yarışlar ve bu yarışların en sit yarışları trial 4. Ayak yarışları Bolu’da yapılıyor. Bolu, turizm, spor ve sağlık kenti olacak. Sporun her branşının kamp merkezi olacak. Böyle bir yerde Bolu’nun tanıtımı için böyle çalışmalar çok önemli. İnşallah önümüzdeki süreçte artık bunun çok daha büyüklerinin Bolu’da yapılması için organizasyonlar yapacağız. İnşallah Bolu, sporun her branşının kamp merkezi olduğunu dünyaya tanıtacak” dedi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar