Ara

Türk Üniversiteli kadınlar Derneği Bolu Şubesi 12. Yıl dönüm kutlaması

 

Türk Üniversiteli kadınlar Derneği Bolu Şubesi kuruluşunun 12. Yıl dönümünü derneğin Genel Başkanı Hülya Yüksel ve Genel Merkez yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı yemek ile kutladı.

2008 yılında A.İ.B.Ü Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Sırmatel ‘in öncülüğünde kurulan derneğin kuruluş yıldönümü kutlama yemeğine şube başkanı Hande Dağdeviren Özcan ve yönetim kurulu üyeleri deneğe maddi ve manevi katkıları olan Ayşe – Sabahattin Eratalar ve derneğin bursiyerleri katıldı.

Derneğin Genel Başkanı Hülya Yüksel konuşmasında; “70 yıllık onurlu bir geçmişe sahip derneğimiz toplumun aydınlanması, kız çocuklarının ve kadınlarımızın çağdaş koşullar altında eğitilmesi, kadınlarımızın iş ve meslek sahibi olmalarına destek olunması, kadınları karar verme mekanizmalarında yer almaları, Üniversite öğrencisi genç kızlarımıza burs vermek, onları sosyal ve iş yaşamına hazırlamak gibi kadını ilgilendiren her alanda faaliyetler düzenlemektedir. 2019-2022 çalışma döneminin yol haritasını 15 Haziran 2019 tarihli toplantımızda ülke genelinden katılan 26 şube başkanımız ile birlikte ortak belirledik.”diye belirtti.

Yüksel konuşmasının devamında; “Derneğimiz, 2019-22 döneminde tüm şubeleri kapsayan komisyonlar oluşturarak, farklı alanlarda uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bulundukları illerde TÜKD’yi başarı ile temsil eden şube başkanlarımız, şube yönetim kurulları ve üyeleriyle tecrübe ve deneyimlerimizi ortaya koyarak; her yaş ve kesimden kadına ulaşmayı sağlamak, kadınlarımızın bireysel ve toplum nezdinde hak ettiği yer ve statüde olması için çalışmalarımızı genişleterek paylaşmaya kararlıyız. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Merkez ve Şubeleri olarak, Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyen üniversite mezunu ve yaşamın her alanında yüksek ahlak ilkelerine bağlı, insan haklarını eşit bireyler olarak kullanabilen üniversiteli kadınlarımızı; derneğimize üye olmaya, Çağdaş yaşam ve laiklik ilkeleriyle bütünleşmeye, Dostluk, ortak çalışma ve yardımlaşmayla her yaş ve kesimde bulunan kadınlarımızı her alanda güçlü ve eşit konumda kılarak ülke kalkınmasına katkıda bulunmaya, Türk kadınını yurtiçi ve yurtdışında en iyi şekilde temsil edip savunmaya davet ediyoruz.”diye ifade etti.

Bolu Şubesi Kurucu Başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Sırmatel konuşmasında; “Öncelikle hepinize şahsım ve dernek adina sizlere sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sivil toplum örgütlerindeçalışmak gönüllülük ve fedakarlık gerektirir. Şimdiye kadar ne yaptık isek hep birlikte ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün çizdiği yolda güçlü ve üretken bir Türk kadını olarak görevimizi yaptık. Belki okyanusda bir damlayız ama TUKD için Bolu’da birçok derneğin yapamadıklarını yaparak ilkleri başlattık. Geleneksel çaylara bilimsel eğitici üretici gücümüzü katarak hemcinslerimizi aydınlattık, küçük bir azınlık olmamıza rağmen kocaman yüreklerimizle gelecekte görev alacak kızlarımıza ışık olduğumuza inanıyorum. Gelecek umudumuz olan kızlarımız ile ve gecemize maddi manevi katkıları olan ERATALAR çiftine de sonsuz teşekkürler.  Sevgili üye arkadaşlarım eşlerinizede nezdinizde çok teşekkürler. TUKD için sizlerin yanınızda olup derneğimiz adına katıldığı fedakarlıklar için ayrıca onlara saygılarımı iletmek isterim. Herkese ayrı ayrı çok çok teşekkür eder en derin saygılarımı sunarım. Hep birlikte gelecek daha başarılı üretken önce ülkemiz sonra bolu için yapılacak etkinliklerde hep birlikte gönül birliği ile bulunmak dileği ile.”diye ifade etti.

Bolu Şubesi Başkanı Hande Dağdeviren Özcan konuşmasında; “Bu özel akşam da derneğimizin bu özel gününde bizlerle birlikte olan Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyorum. Lise de öğrenci olduğum yıllarda hedeflerimden bir tanesi mesleğimi elime alır almaz Cumhuriyete olan borcumu ödemek di. 2015 yılında yolumun kesiştiği Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği bu hedefimi daha etkili, daha verimli gerçekleştirmemi sağladı. , Üniversiteli Kadınlar Derneği çok köklü bir dernek. Başkanlık görevini devraldığım Fatma Sırmatel Hocam ‘a kuruluşundan bu güne kadar gösterdiği emek, özveri ve katkıları için şükranlarımı sunarım. Her daim bilgi ve tecrübesiyle yanımızda olduğunu bilmek bu onurlu ve gururlu görevi yerine getirmem de en büyük destek. Değerli yönetim kurulu üyelerimizle hep birlikte nice güzel ve etkili etkinlikler yapmaya devam edeceğiz.”diye belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar