Ara

Türk gencinden bir buçuk yıldır haber yok

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan kazandığı burs ile Amerika’ya eğitim için gelen Türk gencinden  1,5 yıldır haber yok. 1986 Malatya doğumlu Hilmi Kayaduman ile son olarak ablası telefonda görüşmüş, maddi ve psikolojik sorunlar yaşadığını söylemişti. Türk gencin bulunması için Sultan Magazine’e ulaşan aile, bugüne kadar bazı girişimlerde bulunduklarını, ancak hala Kayaduman’dan haber alamadıkları için hayatından endişe ettiklerini dile getirdiler.

2009 yılından beri Amerika’da bulunan Türk genci Kayaduman ile bu süreçte telefon ve internet üzerinden görüştüklerini kaydeden aile, ancak son 1.5 yıldır bu görüşmelerin azaldığını ifade ettiler. Son olarak ablası ile telefon üzerinden görüşen Hilmi Kayaduman’ın maddi sıkıntı yaşadığını ve bazı psikolojik sorunlarının olduğunu ifade ettiği bildirildi. İş bulamadığı için sadece Uber’da taksicilik yaptığı öğrenilen Kayaduman’ın telefonda söylediklerinin aileyi daha da endişelendirdiği, ablasının Türkiye’ye dönmesi yönünde baskı yaptığı kaydedildi. Bunun üzerine Türk gencinin Türkiye’ye döneceğini söylemesi, ancak bu son görüşmeden sonra bir daha iletişim kurulamaması endişelerin daha çok artmasına neden oldu.Aile ayrıca  New York Başkonsolosluğu ile de bağlantiya geçmiş bulunmaktadır.

Son olarak New Jersey, Union City’de yaşadığı öğrenilen Hilmi Kayaduman’ı gören ya da kendisiyle ilgili herhangi bir bilgiye sahip olanların Sultan Magazine ulaşmaları önemle rica olunur. Öte yandan Türk genci ile ilgili herhangi bir bilgi sahip olan vatandaşlarımız aşağıda verilen telefon numaralarına da ulaşıp bilgilerini paylaşabilirler.

Iletisim :

Mehmet Hanefi Kılıç (Enişte) 0533 658 5793 veya email kılıcwear@hotmail.com

Cemal Kayaduman (Babası) 0539 830 2465 ( Baba yaşlı olduğundan öncelikle enişte ile bağlantı kurulması istenmektedir)

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar