Ara

Turizm Otelcilikten Velilere ve Öğrencilere Öneriler

 

2019- 2020 Eğitim Öğretim yılı sömestr tatilinde öğrencilerin tatillerini daha iyi değerlendirebilmelerine yardımcı olabilmek için Okul Müdürü Ayhan Vural ve Psikolog Kemal Hilmi Çelebi öğrenciler ve velileri için önerilerde bulundu.

18 Ocak 2020 tarihinde 2019- 2020 Eğitim Öğretim yılı sömestr tatiline başlaması ve 31 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek tatil süreci kapsamında, İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Vural ve Rehberlik Servisi Sorumlusu Psikolog Kemal Hilmi Çelebi öğrenciler ve velileri için önerilerde bulundu.

Öğrencilerin tatillerini daha iyi değerlendirebilmelerine yardımcı olabilmek için öneriler sunan İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Vural ve Rehberlik Servisi Sorumlusu Psikolog Kemal Hilmi Çelebi; “Geride bıraktığımız bu yoğun dönemden sonra her zamankinden daha fazla yüzünüzden tebessüm, kalbinizden sevgi eksik olmasın. Siz değerli velilerimize sömestr tatilini verimli bir şekilde çocuklarınızla geçirmeniz adına bazı önerilerde bulunuyoruz. Çocuklarınızla birlikte tatil planlaması yapın. Birlikte bir tatil planı hazırlayın.”diye belirttiler.

Veliler ve çocukları için şu önerilere yer verdiler:

-Çocuğunuzu kimseyle kıyas etmeyin.

-Çocuğunuzun sadece olumsuz davranışlarını eleştirin kişiliğini değil.

-Gelişim ve değişimin ölünceye kadar devam edeceğini, desteklendiğinde olumsuz davranışların olumluya dönüşeceğini unutmadan hareket edin.

-Çocuğunuzu koşulsuz kabullenin.

-Çocuğunuzla birlikte sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklere katılın. Sinema, tiyatro, kütüphane ve kültürel geziler gibi.

-Birlikte bol bol kitap okuyun. Kitap çocuğun ilgi alanında ve kendi istediği bir kitap olmalıdır.

-Esnek ve hoşgörülü davranın. Unutmayın ki şiddet şiddeti doğurur.

-Huzurevi ziyareti yapın.

Tüm çabalarının her çocuk gülsün diye, mutlu olsun diye olduğunu belirten Müdür Ayhan Vural ve Psikolog Kemal Hilmi Çelebi; “Unutmayalım ki onlar bizim geleceğimiz. Çocuklarımız asla bir yarış atı ya da bizim tatmin aracımız değil.”diye belirttiler. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar