Ara

Turizm Otelcilik Yeni Okullarına Kavuşmak İstiyor.

 

Türkiye’de ulusal ve uluslararası başarılara imza atarak adını duyuran Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Otelcilik Uygulama Okulu öğrencileri ve velileri bir an önce yeni okullarına kavuşmak istiyor.

Okul aile birliği başkanı Ziya Gökçe yaptığı açıklamada; “05 Ağustos 2019 tarihinde okulun ‘Kuruluşunun 40. Yılında’ Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk Turizm Otelciliği ziyaret ederek, yeni bir uygulama oteli sözü verdi. Ancak Şubat ayında yıkım kararı ile İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Uygulama alanı boşaltıldı. İlimizi ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden, ilimizin incisi ve ülkemizin birincisi 2019 yılında iki uluslararası yarışmada birinci olan, Bolu’nun kimliği Aşçılık ve Turizm Okulumuzun biran önce uygulama alanına kavuşup öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Bu vesileyle Bakanımızın ve yetkililerimizin sözü yerine gelmiş, öğrencilerimiz ve çalışanlarımız mağduriyetten kurtulmuş olacaktır.

Bolu Mutfağı, Dünya Mutfakları çalışmalarımız, ulusal ve uluslar arası hedeflerimiz Bolumuzun ve ülkemizin 2023 hedefleridir. Rahmetli İzzet Baysal’ın yaptırdığı eğitim binasında 40 yıllık gelenekten geleceğe saygıyla, sevgiyle, güvenle emin adımlarla ilerlemektir. Proje Okulu olan okulumuz biran önce uygulama alanına kavuşmak istiyor.”dedi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar