Ara

Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi’nde “Aşure Günü” Düzenlendi

 

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Turizm Uygulama Oteli tarafından Geleneksel olarak düzenlenen “Aşure Günü Birlik Beraberlik Programını” gerçekleşti.

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Turizm Uygulama Oteli tarafından Bu yıl 10.sunu düzenlenen “Aşure Günü Birlik Beraberlik Programı” kurumun bahçesinde gerçekleşti.

Programa Bolu Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Haluk İnceler, Milli Eğitim Şube Müdürleri Muvafık Kılıç ve Mehmet Aran, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“Aşure Günü Birlik Beraberlik Programı” Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasından sonra, Kuran-ı Kerim tilaveti okunup, dua edildi. Protokolün, aşure kazanının kapağını açmasının ardından, programa katılan konuklara aşure ve yemek ikramı yapıldı.

Programda konuşma yapan Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Turizm Uygulama Oteli Müdürü Ayhan Vural; “Biz, 774 meslek lisesi arasında en fazla üretim yaparak, Türkiye’de 12. sırada yer alan, meslek liselerinde öğrenci olmadığı halde 102 öğrencilik kontenjanımızı 1. yerleştirmede tamamlayan otelcilik ve turizm meslek lisesiyiz. 80 mezun öğrencisinden %30’nu üniversiteye yerleştiren, %70’ini de sektörde istihdam eden, 22 madalya alarak Türkiye’de 1.sırada yer alan bir meslek lisesiyiz. Projeler üreten, kendini sürekli yenileyen, değişime açık, çalışanlarına değer veren, paydaşlarını önemseyen, ilini ülkesini en iyi şekilde temsil eden, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin evlatları, rahmetli İzzet Baysal gibi bir hayırseverin okulunun kahramanlarıyız.  Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa hocamızı, ABD’de Florida Üniversitesi Turizm Kurucusu Türkiye ve dünya turizminin önemli isimlerinden Mudurnu’nun Mangırlar Köyünden Prof. Dr. Fevzi Okumuş hocamızı yetiştirdik. Yine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde prof olan ve bu bölümün kurucusu Prof. Dr. Burhan Kılıç hocamızı, Abant Palas Otel Müdürümüz Erol Bey’i, Gazelle Otel Genel Müdürümüz Ahmet Bey’i, ilimizin en önemli aşçıbaşı otoritelerinden olan Gazelle’nin Aşçıbaşı Ümit Yavuz Usta’yı yetiştirdik. “diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar