Ara

Turgut Gülen Yeniden Başkan Seçildi

 

Bolu İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nde 6. Genel Kurulu yapıldı ve dernek başkanlığına Turgut Gülen getirildi.

İstanbul’da faaliyet gösteren Bolu İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 6. Genel Kurulu ilk olarak 24 Mart tarihinde yapıldı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığından 14 Nisan tarihinde gerçekleştirilen 6. Genel Kurul toplantısında önceki Dernek Başkanı Turgut Gülen yeniden başkanlığa seçildi.

“Bolu’muzun Plakası Olan Nisan Ayının 14’ünde Seçimi Gerçekleştirdik.”

Toplantı sonrası bilgi paylaşan Bolu İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Turgut Gülen; “2008 Yılında kurucusu olduğum, Bolu İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, bu güne kadar son 5 yılda başkanlığını yapmış olduğum bir dernek. 6. Genel Kurulu ilk olarak 24 Mart tarihinde gerçekleştirildi. Burada yeterli çoğunluk sağlayamadığımız için Bolu’muzun plakası olan Nisan ayının 14’ünde üyelerimizin ve hemşerilerimizin katılımı ile seçimi gerçekleştirdik. Başkanlığa tekrar beni seçtiler. Ben bu zamana kadar 3 tane yönetim değiştirdim ve 3 yönetimimizdeki bütün arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Şuan ki yönetimimizde de ilk kurulduğumuz gün birlikte yol aldığımız, yani yönetim kurulunda olan arkadaşlarımla yine bir araya geldik. İçimize yeni katılan arkadaşlarımız vardı, onlarla bir araya geldik. Şuan ki yönetim kurulumuzda ilk kurulduğumuz günde birlikte olan arkadaşlarım ve yeni katılan arkadaşlarımızın bir hamuru oldu. Böylede başladı.”diye belirterek sözlerine devam etti.

“İzzet Baysal Günleri ve Gastronomi Projelerimiz Var.”

Başkan Gülen; “Bilindiği üzere derneğimiz bugüne kadar birçok faaliyetlerde bulundu. Hepsinde de Bolu’muzun ismini en güzel yerlerde görmek için en güzel yerlere taşımak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bundan sonrada bu yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla aynı şeyi yapacağımıza eminim. Bağcılar ve Güngören Belediyesi ile aramız çok çok iyi. İki belediye başkanımızın da Bolululara karşı olan yaklaşımı ve tavrı çok iyi, biz bunu zaten Bağcılar Belediyesi’nde çok net yaşıyoruz. Belediye başkanımızın şuandaki seçimden önce konuştuğumuz bir laf vardı. ‘Eğer başkanım seçilirseniz, biz Bağcılar Belediyesi’ne 2 tane proje sunacağız.’diye bunu kendilerine ilettik. Bu projelerin birincisi İstanbul’da geleneksel hale getireceğimiz, her yıl yapacağımız, yapmak istediğimiz bir proje. Bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi. Bu merhum İzzet Baysal’ın her sene İstanbul’da anılması ve bu yöndeki çalışmalarımızı inşallah Bağcılar Belediyesi ile gerçekleştireceğimizi umuyor ve düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalarımızda devam ediyor. İkinci projemiz ise Gastronomi dalında. Bağcılar’da İstanbul’un en büyük yeri olarak bilinen bu meydanda gastronomi ile ilgili çalışmalar yapmak. Yine bu bizim derneğimiz önderliğinde, Bolulu meşhur aşçıları getirip, yurtiçi ve yurtdışından birçok aşçıyı burada yarıştırarak, onlara sertifikalar vermek. Tabi bu görev Bolululara layık olacaktır. İşte bunlarla ilgili çalışmalarımız olacak. Yani kısacası Bolu için elimizden ne gelirse, ne geliyorsa fazlasıyla yapmaya çalışacağız. Sadece Güngören, Bağcılar değil tabii ki bunun yanında diğer illerin farklı belediyeleriyle de çalışmalarımız sıklıkla devam edecektir.

Yönetim Kuruluna Seçilen Üyeler

Başkan: Turgut Gülen,

Başkan Yardımcılar: Sefer Yalçın, Raşit Özkan, Ayhan Sınmaz, Hasan Adıgüzel, Tarık Akcan,

Genel Sekreter: Serdar Gülen, Erol Taşçı

Sayma: Sedat Afat

Sayman Yardımcıları: Yılmaz Aslantürk, Mehmet Ali Özaslan

Dernek Sorumlusu: Sami Özçelik

Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar