Ara

TSK: 83 terörist etkisiz hale getirildi

TSK geçen hafta Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve Siirt kırsalında yapılan operasyonlarda 83 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
Genelkurmay’dan yapılan açıklamaya göre Diyarbakır Lice ve Mardin Savur’da 7 bomba yüklü araç imha edildi, 5 buçuk ton amonyum nitrat bulundu. Son bir hafta içinde 8 asker şehit oldu, 27 asker yaralandı. Çok sayıda mağara, silah mevzii kullanılamaz hale getirildi. PKK’nın kış hazırlıklarını engellemeye ve geçiş güzergahı olarak kullandığı bölgeleri temizlemeye yönelik operasyonlarda son olarak Şemdinli’de çok sayıda yaşam malzemesi bulundu.
Hakkari’nin Dilekli Hisar Dağı’nda da teröristlere ait silah, mühimmat, el yapımı patlayıcı ve düzenek bulundu. Aramalarda ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere ordusunca en çok kullanılan tüfeklerden biri olduğu belirtilen M4-A1, 26 anti-tank ve havan mühimmatı ele geçirildi.
Tunceli’nin Ovacık İlçesi’ndeki terör operasyonunda da 7 teröristin öldürüldü.. çok sayıda silah ve mühimmat bulundu,, operasyonların devam ettiği açıklandı.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar