Ara

“Tamamen Doluyuz” Bolu’da Sahne Aldı

İstanbul Devlet Tiyatrosu’ndan Efe Erkekli’nin rol aldığı “Tamamen Doluyuz” adlı tek perdelik oyunu Bolu’da sahne aldı.

Haber: Fatma Marmara

Becky Mode’un yazdığı, Yönetmenliğini Elif Erdal’ın yaptığı“Tamamen Doluyuz” adlı tek kişilik oyun 10 Nisan 2018 Salı günü saat:20.00’de Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda sanatseverlerle buluştu. Oyun bitiminde Bolu İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Semra Baykır tarafından sanatçıya çiçek takdim edildi.

“Bir gün boyunca sabahtan akşama kadar büyük bir savaş veriyor.”

Sam karakterini başarıyla canlandıran ve seyircinin büyük beğenisini kazanan Efe Erkekli oyun sonrası bilgi paylaşımında; “90’lı yılların Amerika’sında oyunculuk bölümünü yeni bitirmiş Sam adlı 20’li yaşlarda bir gencin kendi işini çok yapmak istemesi, şartlar dolayısıyla yapamamasından kaynaklanan olaylar, çok lüks bir restorandaki bir rezervasyon görevlisi olarak işe girmesiyle başlıyor. Maalesef o gün beraber çalıştığı iş arkadaşları da yanında yok. Üç kişinin işini tek başına yapmak zorunda kalıyor ve bir sürü terslik yaşıyor. Üstüne üstlük patronun ve diğer müşterilerin bazen anlamsız, bazen saçma isteklerini yerine getirmek zorunda kalıyor. Bir gün boyunca sabahtan akşama kadar büyük bir savaş veriyor.”dedi ve devam etti.

“Aslında hepimizin hayatta yapması gereken şeyi yaptı.”

Erkekli; “ Ben role hazırlanırken zaten çok yabancı olmadığımız bir konuydu. Çünkü bizde okuldan mezun olduğumuzda hemen kendi işimizi yapamıyoruz maalesef. Seçmelere gidiyoruz. Şansımızı deniyoruz. O yüzden çok yakın olduğum bir konuydu. Benim gibi binlerce genç arkadaşımın da çok yakından içinde kendini var ettiği bir konu. Oyunu ben çalışmaya başladığımda asıl beni etkileyen noktası, amaçları için her şeyi yapan, asıl hedefi doğrultusunda başına ne gelirse gelsin asla yolundan, şaşmayıp, hedefine doğru ilerleyen, umudunu yitirmeyen Sam’in güçlü duruşuydu. Sam, gerçekten çok zor olsa da aslında hepimizin hayatta yapması gereken şeyi yaptı diyebilirim.”diye belirtti.

“Oyunda asla kendimi yalnız hissetmiyorum.”

Tek kişilik oyunu arkadan gelen sesler eşliğinde sahneleyen sanatçı Efe Erkekli bununla ilgili; “ Oyunda asla kendimi yalnız hissetmiyorum. O konuşarak telefondaki sesler, oyuna katkısı olan büyük ustalar, ağabeyler, arkadaşlar hepsi çok değerli isimler. Onların oyunun içinde ses olarak bile olması, bana çok büyük bir güç veriyor. Telefonda 30 civarında kişi seslendirme yapıyor. Aynı oyun 67 kez oynadı. 09 Ocakta oyuna başladık. Neredeyse hiç durmadan turneler yaptık. İstanbul’daki oyunlarla da bugün Bolu’da da 67. Kez oyunumuzu oynadık.”dedi.

“İlk dakikadan son dakikaya kadar organik bir bağ ile götürdük.”

Bolu ile ilgili görüşlerini anlatan Efe Erkekli; “ Bolu’yu çok beğendim. Benim ananemde Bolulu küçükken de çok gelir giderdik. Bir süredir gelemiyordum. Çok değişmiş, çok güzelleşmiş gördüm bu şehri. Müthiş bir seyircisi var. Gerçekten ilk dakikadan son dakikaya kadar organik bir bağ ile götürdük oyunu. Müthişti gerçekten. Ben bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Umarım Bolu’daki bu yoğun ilgi ve güzellik gibi her ilimizde, her yerde tiyatroya olan ilgi zaten yoğun ama çok daha da artarak çoğalsın. Bütün güzelliklerin kaynağı sanattan geçiyor. Umarız herkes bir şekilde bir yerinden tutup, sanatın hangi dalı olursa olsun, sevgiye, barışa, kardeşliğe ve güzelliğe doğru yol alır.”diye ifade etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir