Ara

“SUİT” Bolu’da Sahnelendi

 

SUİT- Düğün Dündü, Bugün Bugün” adlı komedi oyunu, Bolu seyircisiyle buluştu.

“SUİT- Düğün Dündü, Bugün Bugün” adlı 2 perdelik komedi oyunu, Bolu Bölge Tiyatrosu, Tiyatral Kafe ve Elit Sanat’ın organizasyonuyla, 26 Nisan Cumartesi saat 20.00’de, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri salonunda sahnelendi.

Robin Hawdon’un yazdığı, Ceyhun Fersoy, Begüm Öner, Melis Kaygılaroğlu, Canan Atalay, Kerem Poyraz Kayaalp’in rol aldığı, Eyüp Emre Uçaray’ın yönettiği oyun Bolulu tiyatro severler tarafından büyük beğeni ve alkış aldı.

Oyuncular gündüz saat: 16.00’da Tiyatral Kafe’de tiyatro severlerle bir araya gelerek söyleşi yaptılar. Söyleşi, oyunculuğa nasıl başladıkları üzerinden soru- cevap şeklinde ilerledi. Melis Kaygılaroğlu’nun, “SUİT” adlı oyun ile “En iyi kadın oyuncu” ödülü aldığından da söz edildi.

Evlenmek üzere olan çiftin düğün günü için tuttukları bir otelin süit odasında yakın arkadaşları ve olaya dahil olan kişilerle beklenmedik şekilde gelişen olayların anlatıldığı oyunun sonunda, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Semra Baykır ile Tiyatral Kafe oda tiyatrosu ve Bolu Bölge Tiyatrosu Yönetmeni Onur Yamak sanatçıları tebrik ve teşekkür ederek, buket sundular.

Oyun sonrası konuşma yapan Onur Yamak; “ Bu organizasyonu tiyatro gurubu olarak yaptık. Tiyatral Kafe, Bolu Bölge Tiyatrosu olarak kendileri bugün bizim misafirimizdi ve çok teşekkür ediyoruz, onlara bizi kırmadıkları için. Tiyatrocularla ve seyircimizle buluştukları için.”diye belirtti.

Oyuncular Bolu ve Bolulu Seyircilerle İlgili İzlenimlerini Paylaştılar.

Oyun sonrası oyuncular Bolu ve Bolulu seyircilerle ilgili izlenimlerini paylaştılar. İlk olarak duygularını paylaşan oyuncu Canan Atalay; “Bolu’ya ilk kez geldim. Çok gezme şansım olmadı. Sadece tiyatroda vakit geçirdik aslında. Gerçekten çok güzel bir seyirci karşıladı bizi. Organizasyonu yapan insanlarda öyleydi gerçekten. Çok coşkulu, çok keyifli vakit geçirdik. Tekrar gelmek isteriz. Davet ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz.” diye ifade etti.

Oyuncu Begüm Öner; “Bolu’yla alakalı bir düşüncem olabilecek kadar vakit geçiremedik. İlk kez Bolu’ya geliyorum. Yemek yedik. Oradaki insanların sıcaklığı, misafirperverliği çok güzeldi. Ama seyirci gerçekten muhteşemdi. Seyirciyi çok sevdik. O bize enerji verdi ve bizde daha mutlu, daha keyifli oynadık sahnede. İyi ki gelmişiz. İnşallah bir daha geliriz.” diye ifade etti.

Oyuncu Melis Kaygılaroğlu; “Bolu’ya bir sürü kez geldim dağdan dolayı açıkçası. Dağa çıkma yolumuz olduğu için burası. Abant’a da gelmiştim ama gündüz burada vakit geçirmemiştim. Çok güzeldi. Bizi biraz seyirciyle ilgili korkuttular. Bolu seyircisi her şeyi beğenmez dediler. O yüzden biraz tedirgin olduk ama şahane bir seyirci vardı. Seçiciydi. O yüzden de hoşumuza gitti. Fırsat buldukça gelip, daha çok oynamak isteriz burada. Şahane çok eğlendik.

Oyuncu Kerem Poyraz Kayaalp; “Bolu’ya daha önce gelmiştim. Bolu seyircisini daha önce geldiğimde de çok beğenmiştim. Bu oyunda da çok beğendim. Çok enerjik, çok algısı açık bir seyirci.. Bolu’yu zaten çok seviyoruz. Bence Bolu Türkiye’nin en önemli şehirlerinden bir tanesi ve daha büyütülmesi gereken şehirlerinden bir tanesi.. Bolu benim için hep güzel hatıralar canlandırıyor. O yüzden Bolu’da olmaktan çok mutluyum. Ne zaman davet ederlerse her zaman geliriz.”diye ifade etti.

Oyuncu Ceyhun Fersoy; “Bu benim Bolu’ya ikinci gelişim. Çok sıcak bir seyircisi var. Bolu’nun zaten daha önce de hem gezi olarak, hem de program çekmiştim burada 5-6 bölüm. Bolu seyircisi her zaman keyiflidir. Bolu’nun insanları da çok sıcakkanlı ama Bolu halkının böyle bir tiyatro salonunu hak etmediğini düşünüyorum. Daha güzel, daha fuayesi güzel olan, kulisi güzel olan salonlara ihtiyacı var ki güzel güzel oyunlarda buraya gelsin. Ama çok güzel bir haber aldık. Güzel bir salon yapılıyormuş. Şuanda sadece kulisleri kalmış. İnşallah seneye biz o salonda daha güzel bir oyunla birlikte oluruz.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar