Ara

SEPAŞ“Doğanın Enerjisi” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı.

 

Hayatın her alanına ışık tutmayı anlatan Sepaş Enerji’nin “Doğanın Enerjisi” konulu fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

Sepaş Enerji’nin, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak amaçlı, insanın enerjisini doğadan aldığı düşüncesiyle, yaşamın her anına, hayatın her alanına ışık tutmayı anlatan, Coşkun Aral’ın önderliğinde “Doğanın Enerjisi” temalı fotoğraf yarışması kazananları belli oldu.

İnsan manzaralarından, insan eliyle tahrip edilen doğal yaşama kadar,  insanın doğayla arasındaki ilişkilerine bağlı oluşan enerjiyi en iyi anlatan, Türkiye’nin her yerinden gönderilen binlerce fotoğraf arasından, fotoğrafı seçilen, fotoğrafçılara ödülleri, Sapanca Güral Otel’de “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Günü’nde gerçekleştirilen  “Sepaş Fotoğraf Ödül Töreni” gecesinde verildi.

Ödül kazanan fotoğraf sanatçılar ve “Basın Bayramı” dolayısıyla Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce basın mensuplarının da davetli olduğu gala gecesinde konuşma yapan CEZ Türkiye Genel Müdürü ve Sepaş Enerji Yönetim Kurulu Başkanvekili Petr Dokladal, gecede yaptığı konuşmasında;  “Bu gibi Sepaş’ın sosyal aktivitelerini destekliyorum. Bu akşamki fotoğrafçılık yarışmasını da desteklediğiniz için sizlere çok minnettarım. İnşallah bu şirketin bir geleneksel hale gelir. On yılı aşkın bir süredir Türkiye’de faaliyette olan CEZ Grubu olarak, Sepaş Enerji’nin bizim için büyük bir önemi var. Sepaş Enerji’nin, Doğanın Enerjisi Fotoğraf Yarışması gibi farklı etkinliklerle tüketicilerine ulaşması çok değerli. Türkiye’de ve sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye ifade etti.

Sepaş Enerji Genel Müdür Vekili Hakan Çağrı Poyraz da “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Günü’nde kendilerini yalnız bırakmayan gazetecilere teşekkür ederek, “Sepaş Enerji olarak ana faaliyet bölgelerimiz olan Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’da, hizmetlerimizin yanı sıra sosyal projelerimizle de var olmanın önemine inanıyoruz. Sayın Coşkun Aral liderliğinde gerçekleştirdiğimiz “Doğanın Enerjisi Fotoğraf Yarışması”, bu yönüyle de bizim için çok kıymetli. Projenin başarıyla tamamlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Doğanın Enerji” Fotoğraf Yarışması’ “Ödül Töreninde”, 1. Fahri Yılmaz, 2. Murat İbranoğlu ve 3. Nebiye Azak’a ödülleri, CEZ Türkiye Genel Müdürü ve Sepaş Enerji Yönetim Kurulu Başkanvekili Petr Dokladal, Sepaş Enerji Genel Müdür Vekili Hakan Çağrı Poyraz, Fotoğraf sanatçısı Coşkun Aral ve fotoğrafçı İzzet Keribar tarafından verildi. Dereceye giremeyen 3 kişiye de teşekkür belgesi takdim edildi. Törenin ardından Barış Bilgili ve Orkestrası, geceye katılanlara müzik ziyafeti yaşattı.

Doğanın Enerjisi Fotoğraf Yarışması’nın kazananları, eylül ayında Coşkun Aral’la Kapadokya’ya gidecek. 2 gece 3 gün boyunca Kapadokya’da kalacak olan fotoğrafçılar, Coşkun Aral’dan fotoğraf çekmenin inceliklerini öğrenecek. Birinciye üç bin TL, ikinciye iki bin TL ve üçüncüye bin TL para ödülünün verildiği yarışmada, seçilen fotoğraflar Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’da sergilenecek.

Bolu’dan BOFSAD Başkanı Hamza Canbaş ve BOFSAD Üyesi Başak Arar’nda mansiyon kazandığı yarışmada, mansiyon kazanan diğer fotoğrafçılar: Özlem Akyürek, Eren Erbilge, Aytül Akbaş, Özkan ÖZ, Erhan Kırca, Süleyman Kök, Murat İbranoğlu, İsmail İlhan, Melis Yalçın, Metehan Süner, Öngü Çetin, Emrah Yorulmaz, Sare Kural, Ruken Sünmez, Serdar Özergene, Kezban Toprak.

Haber: Fatma Marmara

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar