Ara

Şehit Yakınları ve Gazilere Bolu Tunalı Cafe’de İftar Verildi

 

Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları Bolu Tunalı Cafe Restoranda iftar yaptı.

Bolu Belediyesi organizasyonunda, Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları olarak 350 kişiye Bolu Tunalı Cafe Restoran tarafından iftar programı düzenlendi.

İftar programında, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Eşi Güler Yılmaz, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bolu İl Müdür Vekili Timuçin Erem, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları bir araya geldi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu iftar sonrası verdiği özel basın açıklamasında: “ Bence Ramazan ayının en anlamlı iftarı diye düşünüyorum. Hep yüreğimizde olan, kalbimizde olan, hiçbir zaman unutamadığımız ve bugünkü yaşantımızı, bugünkü rahatımızı onlara borçlu olduğumuz şehitlerimizin aileleri, gazilerimizle iftar yapmak, anlamlı iftar diye düşünüyorum.  Ben üniversitede bir iftara davetliydim.  Toplantıya katıldım, iftarımı özellikle onlarla birlikte yapmak için buraya geldim. Tabi Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Çok zor, çok ağır bir şey ama şehitlik mertebesi de çok kutsal bir şey. Biliyorsunuz son iki tane şehidimiz vardı itfaiyeden ve bizi belediye olarak çok üzdü. İkisini de tanıyorduk tabii ki. Allah herkese şehitlik mertebesi nasip etmez. Şehitlik mertebesi de çok yüce bir mertebe. Ailelerinde de şehitlerimizi unutma gibi bir şey söz konusu olamaz. Ama en azından onların cennette olduğunu bilmesi yani kendi kendini bu şekilde teselli etmesi biraz olsun acısını alır diye düşünüyorum. “diyerek devam etti.

Davarcıoğlu: “Bu ramazan ayında Ramazan gününde isterim ki ülkemde kardeş kavgası olmasın. Dünyada barış olsun.  Allah kimseyi vatanından, yurdundan, evinden, köyünden etmesin.  Bir ateş çemberinin içindeyiz. Ülkemize sahip çıkalım. Birbirimize sahip çıkalım. Bu vatanın kıymetini bilelim. Şehitlerimizin kanını yerde koymayalım. Vatanımıza sahip çıkalım. Şu anda soğuk bir savaşın içerisindeyiz. Adeta 15 Temmuz’da yapılamayanları Dolar ve Euro ile ekonomimizi çökertmek için yapıyor dış güçler. Ama biz öyle bir milletiz ki bizim birlik ve beraberliğimizi kimse bozamaz. Biz bu ekonominin de üstesinden geliriz. Bu dolarında üstesinden geliriz. Ben yıllardan beri ne Dolar ne Euro alıyorum. Neden el alemin parasını kullanayım ki. Kendi Türk Liramıza sarılıp, ülkemize sarılıp, ekonomimize sarılıp daha güzel günlere gideriz inşallah. Gerçekten savaşlarda, ülkedeki birlik ve düzen bozulduğunda en çok acıyı analar, kadınlar ve çocuklar çekiyor. Onun için birbirimize sahip çıkalım. Birbirimize sarılalım. Herkese hayırlı Ramazan’lar.” diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar