Ara

Şehir Tiyatroları’nın 32. Çocuk Şenliği başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 32’ncisini düzenlediği “Çocuk Şenliği” başladı.

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde çeşitli okullardan çok sayıda çocuğun katılımıyla başlayan şenlikte, katılımcıları kabile müzisyenleri karşıladı.

Şenliğe ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, şenliğin coşkulu şekilde başladığını belirterek, “Şenlik, 24 Nisan Pazar gününe kadar sürecek. Şenliğimizde 21 çocuk oyunumuz, konserlerimiz ve atölye çalışmalarımız var. Çok renkli, eğlenceli olacak. Bütün anne ve babalardan rica ediyorum. Çocuklarımızı etkinliğimize getirsinler ve bu 6 gün boyunca çocuklarımıza mutlu anlar yaşatalım. Hepimizin çocuk bayramını kutluyorum. İnşallah tüm çocukların savaşsız bir dünyada yaşamalarını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Çocuk Şenliği Genel Koordinatörü Barış Çağatay Çakıroğlu ise etkinlik kapsamındaki atölyelere ilişkin bilgi vererek, “Şenlikte heykel, dans, drama atölyelerimiz var. Şehir Tiyatroları olarak biz özellikle çocuk şenliğinde, çocukları sadece tiyatroyla değil, sanatın diğer dallarıyla da buluşturmak istiyoruz.” dedi

Çakıroğlu, şenlik kapsamında başlayan “Bir kitap da senden olsun” projesiyle ilgili de şunları aktardı:

“Şenliğe gelen çocuklarımız daha önce okumuş oldukları birer kitap getiriyor. Biz de bu kitapları ihtiyaç sahibi okurlara, ihtiyaç sahibi okul ve kütüphanelere iletmek üzere topluyoruz. Bu proje sadece şenlik sürecinde değil, sezon sonuna kadar devam edecek. Bunun için hazırladığımız kitap kumbaraları sezon sonuna kadar Şehir Tiyatroları’nda bulunacak.”

İstanbul Teknik Üniversitesi Dağcılık Kulübü öğrencilerinin, şenlik afişini tiyatro binasına asmalarının ardından Şehir Tiyatroları Ünlüler Korosu konser verdi.

Şenlik, 24 Nisan’a kadar devam edecek.

 

 

AA

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar