Ara

Seben Kültür ve Proje Tanıtım Gezileri

 

Seben Derneği “Seben Kültür ve Proje Tanıtım Gezileri” devam ediyor.

Bolu’nun Seben ilçesinin kültürünü, doğal güzelliklerini ve yapılan proje çalışmalarını tanıtmak amacıyla Seben Derneği’nin düzenlediği “Seben Kültür ve Proje Tanıtım Gezileri” devam ediyor.

“Seben Kültür ve Proje Tanıtım Gezileri” 07.10.2018 Pazar günü Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz, eşi Güler Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Seben Derneği Başkanı Selami Eryılmaz, Seben Derneği Kadın Kolları Başkanı Emine Özdoğan, Yönetim Kurulu üyeleri, Bolulu ve Sebenli kadınların katılımıyla gerçekleşti.

20 Ekim Cumartesi günü 2.si gerçekleşen “Seben Kültür ve Proje Tanıtım Gezileri” Kızık Yaylası Mevkiinde ADYA’da (Aladağ Doğal Yaşam Alanı) katılımcıların buluşmasıyla başladı.

ADYA’dan Seben’e yola çıkan ekip, Seben turizminin gelişmesinde en önemli yere sahip olan Seben Kaya evlerine (Hobbit Evlerine) ulaştı. Buradaki manzara eşliğinde çaylarını içip, akşam yemekleri yiyen katılımcılar, taş fırında yapılan ekmeklerden, yöresel ürünlerden ve Seben elmalarından aldılar.

Seben Derneği Kadın Kolları Başkanı Emine Özdoğan bu geziler ile ilgili bilgi paylaşımında; “ADYA butik otel, ADYA Kır Lokantası ve Yöresel ürünler satış alanları hizmet vermeye başlamıştır. Bu alanda Türkiye’nin en büyük macera parkuru, bungalov evleri, çadır kampların kurulabileceği alanlar. At menajı, ATV lerle turların yapılabileceği alanlar. Futbol sahası, 1500 kişinin katılım sağlayabileceği açık hava düğün ve sünnet organizasyonlarının yapılabileceği tesisler kurulacaktır. Tüm bunlar doğa korunarak yapılacaktır.”diye belirtti.

Seben Derneği üyelerinin sahip olabileceği “Seben Derneği Kartı” sahibi olanların ise şimdilik ADYA Butik Otelde ve Yöresel Ürünlar marketindeki alışverişlerde %25 indirim yapılacağı, bu karta Seben’liler ve Sebenlileri seven, 50TL ödeyen herkesin sahip olabileceğini belirten Özdoğan;  ayrıca yeni projelerin olduğunu, bunlardan bir tanesinin “Seben Alacasının” dokunabileceği tezgahların kurulacağını ve dokuma kurslarının açılacağını, doğal boyalarla boyanarak dokunacak kumaşların büyük bir sektör olacağından bahsetti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar