Ara

Sakarya Ortaokulu “Siyer-i Nebi” Sergisi Açıldı.

 

Sakarya Ortaokulu öğrencileri tarafından büyük bir katılımla açılan “Siyer-i Nebi” sergisi, sergiyi gezenler tarafından çok beğenildi.

Sakarya Ortaokulu öğrencileri tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Siyer-i Nebi” sergisi, 12 Kasım Salı günü Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde açıldı.

Serginin açılışına, Bolu Valisi Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit, AK Parti Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı,  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Kunuk, Şube Müdürü Recai Yörük, Okul müdürleri, eğitimciler, veliler, vatandaşlar ve kalabalık bir öğrenci grubu katıldı.

Serginin açılış kurdelesi kesilmesi ardından Sakarya Orta Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri Fatma Doğan Üzüm ve Hilal Fedaker, Özel Eğitim öğretmenleri Ayça Güler Özkan ve Zeynep Doğan ile Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Ayşe Meryem Bağlan koordinesinde öğrenciler tarafından yapılan çalışmalar gezildi.

Bütün çalışmaları tek tek  gezerek, çalışmaları yapan öğrencilerle bire bir sohbet eden Bolu Valisi Ahmet Ümit’in eşi Şengül Ümit, öğrencilerden çalışmaların hikâyesini dinledi. Oldukça memnun kaldığı gözlendiği sergide Hz. Muhammed (sav) hayatı maketlerle anlatıldı.  Büyük boy duvar çalışmaları kusursuz sunuldu. Sergide Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatından öne çıkan olaylar ve önemli anlar karelerle, objelerle ifade edilmeye çalışıldı.

Gezenlerin çok beğendikleri sergi, 15 Kasım 2019 Cuma gününe kadar Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde ziyaret edebilecektir.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar