Ara

Şair Musa Kırdar 61 Yıl Boyunca Yüzlerce Şiir Yazdı

 

Yüzlerce şiiri bulunan Şair Musa Kırdar, en büyük arzusunun şiirlerini kitap haline getirmek olduğunu belirtiyor.

1959 yılından beri sürekli büyük bir tutkuyla şiir yazan, 1947 doğumlu Şair Musa Kırdar, Covid-19 salgını nedeniyle evde kaldığı bu günlerde de yine şiirler yazmaya devam etti.

Bugüne kadar yazdığı yüzlerce şiirleri bulunan Şair Musa Kırdar; “Aklıma takılınca gece de olsa kalkıp şiir yazıyorum. Bazen günde birkaç tane şiir yazdığım oluyor.” diye belirterek, en büyük arzusunun, yazdığı şiirlerini şiir kitaplarında toplamak olduğunu ifade ediyor.

350-400 civarında Akrostiş şiirleri, alfabetik olarak A dan Z harfine kadar 150 civarında şiiri bulunan Şair Musa Kırdar, Çanakkale savaşı, öğretmenler günü, bayramlar gibi önemli günlere ait yüzlerce şiiri, Atatürk, anne, kadın gibi kişilere ait şiirleri ve yine sadece İzzet Baysal’a ait 40 adet şiirinin olduğunu söylüyor. Ayrıca, Bolu ve ilçelerine ait şiirlerinden 180 tanesi Seben ve doğduğu Gerenözü Köyüne ait olduğunu, bunlardan hariç, 50 adet yayla ve Nevruz tepesine ait şiirleri bulunduğunu belirtiyor.

Covid-19 salgını nedeniyle evde kaldığı bu günlerde, Corona virüsü ile ilgili 20 civarında şiir yazmış olan Şair Musa Kırdar, 17-21 Mart 2020 tarihi için belirlenmiş bir “Şiir Sergisi” açacak olduğunu ama bu salgın nedeniyle serginin ileri bir tarihe ertelendiğini ifade ediyor. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar