Ara

Şafak Erdem’in “Doğanın Kalbi” Temalı Sergisi

 

Ressam ve Akademisyen Şafak Erdem’in Bolu’da açtığı “Doğanın Kalbi” temalı sergisi sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Baskı Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi, Özgün Baskıresim Sanatçıları Derneği üyesi Ressam ve Akademisyen Şafak Erdem’in ““Doğanın Kalbi (Heart of Nature” temalı sergisi 29 Temmuz-17 Ağustos tarihleri arasında Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Çeşitli Ulusal ve Uluslararası kişisel ve karma sergileri olan Sanatçı Şafak Erdem’in ““Doğanın Kalbi”” temalı sergisinde yer alan 64 eseri, Baskıresim ve Tuval Çalışmaları’ndan oluşuyor.

Ressam ve Akademisyen Şafak Erdem sergisiyle ilgili paylaştığı basın açıklamasında; Bolu bölgesine ait Doğasal Alanlar serigrafi (ipek baskı) çalışmalarında, yaşamının uzun bir dönemini geçirdiği bu bölgede edindiği doğa tutkusunun izlerini taşıdığını vurguluyor. Desensel ve renksel anlamda, doğasal motifler ile yorumlanmış imgesel portre çalışmalarının da yaşamında önemli bir süreç oluşturduğunu belirtiyor.

İpek Baskı, Linol Baskı, Şablon ve Tuval Üzerine Akrilik&Yağlıboya çalışmalarında “Figüratif resmin toplumsal ve kültürel dinamiklerle ilişkisi’ni” sorgulamakta olan sanatçı, Popsürrealizm ve Lowbrow Sanat Akımı ile ilgili incelemeler ve üretimler yapmakta olup, Kocaeli Üniversitesi Plastik Sanatlar Anasanat Dalı programında sanatta yeterlik çalışmalarına da devam etmektedir.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar