Ara

Saçlar ve Kaşlarınızla Başkalarına Fark Atın

Lutfiye

“Kuafor ve Estetik Uzmanı Lütfiye Taşdemir, saç ve kaş

bakımında dikkat etmemiz gereken püf noktaları

sizler için yazdı.”

” SAÇLAR VE KAŞLARINIZLA

BAŞKALARINA FARK ATIN”

G

ünümüz insanı sadece zekasıyla değil, dış görünüşüyle de başkalarını etkileyebilir. Bu etki iş hayatınızda size kazanımlar olarak döner. Rakiplerimize en büyük farkı saçlar ve kaşlarımızla atarız. 

     Amerika gibi bir ülkede yaşamak aynı zamanda dünyanın en bakımlı kadınları ve erkekleri olma yükünü de omuzlarımıza yüklüyor. Bir kişinin bakımlı olup olmadığının en önemli işaretlerinden biridir saçlar. Saçları bakımlı bir kadın geçtiği yerlerde bakışları kendine çevirir, girdiği ortamlarda dikkat çeker.

  Saçına düşkün olanlar için en önemli kabuslardan biridir saç kırılmaları. Saç kırılmalarını önlemek için en az üç ayda bir saçları az da olsa kestirmek gerekir. Kırılmalarla mücadele için saç derinize uygun şampuan ve maskelerden  bulmanız gerekir.

“DOĞAL ÜRÜNLERDEN YARARLANIN”

Saç bakımında önemli konulardan biri doğal maskelerden yararlanmak. Doğal maskelerden yararlanılmalı. Haftada bir defa da olsa bu tekrarlanmalı. Örneğin

Bir  fincan zeytinyağı , bir yemek kaşığı  bal , bir yemek kasığı badem yağı , e vitamini kapsülü veya yağ karışımını uygulamalısınız. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra en az iki saat bekleyiniz.

“AK DÜŞMEMİŞSE

BOYAMA DA YOK

     AMERİKA ve Avrupa’da kadınların yaptığı en önemli hatalardan biri de sürekli saç rengini değiştirmek. Buradan saçlarına düşkün kadınlara seslenmek istiyorum: “Saçlarınızda beyazlık yoksa, asla boyamayı tavsiye etmiyorum. Mutlaka bir değişim isteniyorsa, gölgelendirme yapabilirsiniz. Sürekli saç rengi değiştirme, saçın zararınadır.

“GENİŞ YÜZE KALIN KAŞ

YAKIŞIR”

     KAŞLARIN  kadın ve erkekte bakımı çok önemlidir. “Hilal kaşlar”la başlayan onlarca şarkı boşuna değildir. Kaşlar yüz ifadesinde büyük role sahiptir. Ancak uzman olmayan kişilerin aldığı kaşlar başınıza bela olabilir. Yanlış kaş alımından kaçının. Kaşların başlangıcı burun hizasından olmalıdır. İnce kaş veya kalın kaş her yüz şekline uymaz. Geniş yüz hatlarına sahip olanlar kalın kaşı tercih etmeli. Küçük hatlara sahip olanlar ise normal ve hatta ince kaşı tercih etmeli. Bunun tersi yapılırsa, olduğunuzdan daha yaşlı görünürsünüz.

“KAŞLARINIZI

GÜRLEŞTİREBİLİRSİNİZ”

KADINLARIN önemli şikayetlerinden biri de kaşlarının seyrek olduğudur. Bu da giderilebilir. Yapılması gereken badem yağını her akşam kaşlara sürmektir. Bunu en az üç ay deneyip, olumlu sonuç alabilirsiniz. Sürekli yanlış alınan kaşlar yeniden çıkmayabilir. O zaman da koyu mat kahverengi göz farları kullanınız. Ayrıca bu konuda kalıcı makyajlardan da yararlanabilirsiniz.

Güneşten saçlarınızı koruyun guneşin zararlı ışınlarına karşı saç koruma ürünlerinden yararlanabilirsiniz. saç dokülmelerinde günde 50 ila 100 tel arasi dökülmesi normaldir özellikle mevsim değişimlerinde, fakat dökülme esnasında saç yerine gelmiyorsa o zaman bir sebep aranmalı baslıca sepebler kansızlık B vitamini eksiklikleri gibi. Saclarınızı sıkı toplamanızda saç kaybının en büyük sebebidir.

Saçları ve kaşlarıyla dikkat çeken, pozitif enerji veren bir kişi olmanız dileğiyle…

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar