Ara

Rezalet Habere BGC’den de Büyük Tepki Geldi

 

Bazı basın organlarında yayınlanan belediye çalışanlarına yönelik çirkin iddialarla ilgili Bolu Gazeteciler Cemiyeti de tepkisini açıkladı.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada; “Bolu’da yayın yapan yerel bir internet sitesinde dönemin belediye başkanı zamanında yurtdışında festivale katılmak için giden kafilede bulunan belediye çalışanlarından 2 kadın ile 2 erkeğe yönelik çirkin davranış iddia edilmiştir.

Savcılığa intikal etmemiş, doğruluğu bile iddia boyutunu geçmemiş bahse konu çirkin olaya karıştığı iddia edilen 4 belediye çalışanının isimlerinin rumuz halinde dahi haberde yer verilmemesi o geziye giden herkesi töhmet altında bıraktığı gibi aileleri ve çocukları olan o belediye çalışanlarında huzursuzluk ve endişe yaratmıştır. Meslek etiği gereği o geziye katılan bütün herkesi zan altında bırakan bu haberi kabullenmemiz mümkün değildir. Biz Gazeteciler Cemiyeti olarak yaşandığı iddia edilen olayla ilgili değil olayın kamuoyuna veriliş şekliyle ilgileniyoruz. Haberde ne bir isim ne de olayın hukuki sürecine ilişkin net bilgiler verilmemesi mesleğimiz açısından bir utanç olarak kayıtlara geçmiştir. Haberin içeriği ve baştan sona eksik ve insanları zan altında bırakan bir dille kaleme alınan haber, meslek etiğiyle ve habercilik diliyle asla bağdaşmamaktadır.

Hukuki süreci yakından takip edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.

BOLU GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU”

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar