Ara

Ressam Şenol Sak, Polonya Uluslararası Sanat Sempozyumuna Katıldı

 

Bolulu Ressam Şenol SAK, davetli sanatçı olarak “Tarnobrzega 5. Uluslararası Sanat Sempozyumu”na katıldı.. SAK, katıldığı Sempozyum kapsamında balık konulu eserler üretti ve etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilen çeşitli sanatsal aktivitelere katıldı..

13-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında POLONYA-Tarnobrzega şehrinde yapılan ve konsepti, “Marian Ruzamski in Dzików – 5. International Art Symposium” olarak belirlenen bu etkinliğe farklı ülkelerden sanatçı ve akademisyenler katıldı. Sempozyum süresince yapılan çalışmalar, bölgede yaşayan sanatçı ve sanatseverler ile paylaşıldı.. Ayrıca, katılımcı sanatçılar da, diğer ülke sanatçıları ile ortak çalışmalar yaparak, alanlarında bilgi ve görüş alışverişlerinde bulundu..
Sempozyum çerçevesinde üretilen eserler, “Tarnobrzega Tarih Müzesi” salonlarında açılan Final Sergisi ile izlenime sunuldu.. Ayrıca Polonya’nın farklı şehirlerine yapılan müze ve sergi ziyaretleri, çeşitli sanat konferans ve sunumları ile diğer kültürel ve sanatsal etkinlikler de bu Sempozyuma renk kattı..
Yaptığı “balık” temalı resimleriyle tanınan ressam SAK, Sempozyum’da ürettiği balıklarının yanı sıra, 19 Temmuz 2019 akşamı bir sunum gerçekleştirerek, kendi sanat yolculuğunu ve “balık” konulu çalışmalarını izleyenlere tanıttı..

Ressam Şenol SAK, TARNOBRZEGA, “Marian Ruzamski in Dzików – 5. International Art Symposium” adlı Sanat Sempozyumu süresince, katılımcı sanatçılar ile beraber değişik sanatsal çalışmalarda bulunduklarını belirterek, bu tür uluslararası organizasyonların, sanatçılara birbirleriyle etkileşimde bulunma fırsatı verdiğini, çeşitli toplantı, seminer, galeri, atölye ve müze ziyaretleriyle de zengin ve verimli bir kültürel-sanatsal ortam yarattığını ifade etti..
SAK ayrıca, özellikle Türkler tarafından pek bilinmeyen bu bölgede bulunan Türk ve Osmanlı izlerinin de kendisini oldukça şaşırttığını ve etkilediğini, dinsel çeşitlilik ve tarihi geçmişinin, bu bölgeyi turistik açıdan oldukça cazip bir hale getirmiş olduğunu bu ziyaret esnasında gözlemleme şansı bulduğunu sözlerine ekledi..

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar