Ara

Resim, Tezhip ve El Sanatları Sergisi Açıldı

 

Bolu Halk Eğitim Merkezi, ASO ve Bolu Belediyesi işbirliğinde “Resim, Tezhip ve El Sanatları Sergisi” açıldı.

Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi, ASO ve Bolu Belediyesi işbirliğinde, Şenol Karakaya, Rabia Karakaya, Güler Günen Uğurlu, Şenay Kutay hocaların atölye kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan “Resim, Tezhip ve El Sanatları Sergisi” 24 Nisan Çarşamba günü saat: 17.30’da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde müzik ve Nuran Güngör hocanın aşçılık kursiyerlerinin hazırladığı kokteyl eşliğinde açıldı..

Serginin açılışına Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Mansur Şen, Bolu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Nuri Kaçmaz, Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kenan Öztürk, KYK Bolu Abant Yurt Müdürü Abdullah Gürel, Bolu CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın, Kıbrıs Gençlik Daire Başkanlığı gönüllü gençleri (25 kişilik ekip), kursiyerler, öğrenciler ve sanatsever Bolu Halkı katıldı..

Sergi açılışında konuşma yapan Rabia Karakaya; “Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi, ASO ve Bolu Belediyesi işbirliğinde, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin sizler için düzenlemiş olduğu  “Resim, Tezhip ve El Sanatları kurslarımızın dönem sonu sergisini sizlere sunmaktayız. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyoruz ve onur duyuyoruz.”diye belirtti.

“Ekim Ayından Beri Devam Eden Kurslarda Ortaya Çıkan Eserlerini Göreceğiz.”

Bolu İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kenan Öztürk sergi açılış konuşmasında; “Güzel bir sergi gezeceğimize eminim. Uzun zamandır bu işi yapıyor hocalarım ve çok emekleri geçti, kursiyerlerin emeği geçti. Ben her şeyden önce emeğe saygı adına, emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yılmadan, bıkmadan onca işin, gücün, çoluğun, çocuğun, torunun arasında geldiler, emek verdiler. Çok hoş bir sergi olduğuna inanıyorum. Daha eserleri görmedim, şimdi gezeceğiz. Uzun zamandır bu işi yapıyoruz. Burada el sanatları sergimiz var, tezhip sergimiz var ve resim sergimiz var. Ekim ayının başından beri devam eden kursların ortaya çıkan eserlerini göreceğiz. Geri dönüşümün nasıl yapıldığını, bir tahta parçasının sanat eserine nasıl dönüştüğünü göreceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Öncelikle hocalarıma ve emek veren kursiyerlere teşekkür ediyorum. Tüm bu yapılanlara değer katan, basın. Basının güzide insanları eğer bunu duyurmazsa, Bolu halkı bunu bilmezse, kurslara talep azalır. Biz basınımızın bu güzide temsilcilerine ayrıca teşekkür ediyoruz.”diye ifade etti.

 “Bizim Görevimiz Her Zaman Kıvılcımı Yaymak.”      

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Koordinatörü Şenol Karakaya, sergi açılışı sonrası bilgi paylaşımında; “Kıbrıs Gençlik Daire Başkanlığı’na katılan gönüllü gençlerden 25 kişilik bir ekipte sergimiz ziyaret etti. Mehmet Akif Ersoy kültür merkezinde yer alan Resim tezhip ve el sanatları kursumuzun hocalar kursiyerleri yıl boyu birlikte yaptıkları el işi sanat ürünler sergilendi. Resimlerin bir kısmı atık ahşap malzemeleri dönüştürerek akrilik ve yağlıboya tekniği ile tablo haline dönüştürülmüştür. Bu kurs lise, üniversitenin farklı bölüm öğrencileri ve hobi amaçlı katılan ev hanımı çalışan 7’den 70’e tüm yaş aralığını barındıran, birleştiren, güzel farklı ürünlerin çıkması sağlayan bir kurs olmuştur. Kurlardaki asıl amacımız genç öğrencilere, üniversite öğrencilerine destek vermek aslında. Çünkü bu kurslarımızda farklı bölümdeki öğrencilerimiz bir araya gelerek bir sinerji ortamı oluşturuyor. Hem kendi bölümleri arasındaki farkı, hem de çeşitli dostluklar kazanıyorlar. Bunları sanatsal bir çatı altında bir araya getirerek, sanatsal ürünleri ortaya çıkarmış da oluyoruz. Bolu’dan bir gün gittiklerinde hem o dostlukları baki oluyor, hem de kendi ürünleri Bolu’dan bir hatıra olarak onlarda kalıyor. Böyle bir çatı oluşturmuş oluyoruz.  Farklı disiplinlerdeki üniversite öğrencilerimiz (Uluslararası ilişkiler, diş hekimliği, işletme, kamu, tıp, Biyoloji, tarih, kimya, sınıf, öğretmenliği, matematik vb ) var. Buradaki asıl amacımız; bu alanı okuyan arkadaşlara farklı uğraşlarının olmasını sağlayarak becerilerinin gelişmesine sanatsal bir bakış açısı sağlayıp, yol göstermek. Belki bu ileride bir sanatçının doğmasına yol açar ya da sanatı seven sanatseverlerin olmasını sağlar. Bizim görevimiz her zaman kıvılcımı yaymak.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar