Ara

“RAN” Bolu’da Sahnelendi

 

Yurdaer Okur’un Nazım Hikmeti’in şiir ve mektuplarından yola çıkarak sahnelediği “RAN” adlı tiyatro oyununu Bolulular dakikalarca ayakta alkışladı.

Bolu Bölge Tiyatrosu ve Tiyatral Kafe organizasyonu tarafından Bolulu sanatseverlerle buluşturulan, Nazım Hikmet’in yazdığı, Yurdaer Okur’un uyarlayıp, yönetmenliğini de yaparak oynadığı, Taylan Aygar’ın viyolonsel ile eşlik ettiği “RAN” adlı tek perdelik, tek kişilik tiyatro oyunu Bolu’da sahne aldı.

Yönetmen, dizi ve filmlerde de rol almış, Devlet Tiyatrosu sanatçısı Yurdaer Okur 27 Ekim 2019 Pazar Saat 16.00’da Bolu Tiyatral Kafe’de gerçekleştirdiği söyleşinin ardından, saat: 20.00’de Bolu İl Kültür Müdürlüğü Gösteri salonunda tek kişilik oyununu sahneledi.

Nazım Hikmet’in şiirlerini ve hapiste geçirdiği hayatından kesitleri muhteşem bir performansla seyirciye aktaran Sanatçı Yurdaer Okur’u Bolulu sanatseverler dakikalarca ayakta alkışladı.

Sanatçı Yurdaer Okur oyun sonunda, Nazım Hikmet’in Kuva-yı Milliye adlı kitabını Beyza Kayıncı’ya hediye etti. Bolu Bölge Tiyatrosu ve Tiyatral kafe kurucusu yönetmen ve oyuncu Onur Yamak, oyun sonunda Sanatçı Yurdaer Okur’a teşekkür ederek hediye takdim etti.

Bolu Bölge Tiyatrosu ve Tiyatral kafe’ye teşekkürlerini sunarak konuşma yapan Sanatçı Yurdaer Okur; “Böyle etkinliklerin devamını arz ediyorum. Çok keyifli bir oyun oynadım. Bolu seyircisiyle buluştuğum için çok mutluyum. Çok güzel bir enerji oldu aramızda. Bolu’ya daha sık gelmek isteriz. Bolu bizim çok sevdiğimiz bir ilimiz. Beklediğimden çok daha iyi bulduğumu söyleyebilirim. Belli ki tiyatroyu izliyorlar, tiyatroyu seviyorlar. Pür dikkat bütün oyun boyunca benimle beraberlerdi. Kalplerine gittiğimi düşünüyorum. Güzel bir oyun oldu, evet. Yaklaşık 20 sene önce Genco Erkal ile ‘Yalınayak Sokrates’ oyunu ile gelmiştik. Oyunumuzu yurtiçi ve yurtdışında sahnelemeye devam ediyoruz.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar