Ara

Psikoterapist Adnan Kalkan Mengen’de Seminer Verdi

 

Bolu’nun Mengen ilçesinde, Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Adnan Kalkan seminer verdi.

Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Psikoterapist Adnan Kalkan tarafından Mengen’de öğrenci ve velilere seminer verildi.

Seminerde; ”Başarılı Çocuk Eğitiminde Ailenin Rolü” konusu başta olmak üzere dikkat dağınıklığı ve hiper aktivite bozukluğu, uyku verimi ve beyin verimli çalışma saatleri ile nasıl ders çalışılacağını, katkı koruma maddelerinin beyin ve vücuda etkisi, özgüven eksikliği, karakter gelişimi, ödevler ve aile desteğinin nasıl olması gerektiği, çocuklarda ödül ceza da dikkat edilmesi gerekenler, yetenek keşfi cinsel istismara karşı bilgilendirme konuları ele alındı..

Gençlerin evvela kendilerine güvenmeleri gerektiğini, öğrenilmiş çaresizlikten çıkıp kendilerini geliştirmeleri gerektiği üzerinde duran ve inanmayan insanın beyni öğreneme açık hale gelmeyeceğinden, başarının olmazsa olmazı “Başarıya inanmaktır” olduğunu vurgulayan Kalkan; “Azim insanı başarıya ulaştırır. Azmetmek ve başarıyı ısrarla, kararlılıkla istemek gerekir. Bilgiyi öğrenmeyi engelleyen en temel unsurlardan biri dikkat dağınıklığıdır. Başarı ve öğrenme için evvela dikkati toplamak gerekir. Hedefi olmayan insanın başarılı olması mümkün değil. Kısa, orta ve uzun vadede hedefleriniz olmalıdır. Nihai hedefiniz ise vatana millete sağlam bir karakter ile hizmet etmek olmalıdır. Mutlaka bir palanınız olmalı. Plansız beyin kargaşa yaşar. Dersler birlikte ilerlemez ve strese sebep olur. Zararlı alışkanlıklar öğrenmeyi engelliyor ve beyne zarar veriyor. Tekrarın öğrenmede önemi büyük, 24 saatte tekrar yapılmayınca derslerin % 90-95’ı unutuluyor.” diye belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Salih Celepci, Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Psikoterapist Adnan Kalkan’a teşekkür ederek seminer sonunda plaket takdim etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar