Ara

Prof. Dr. Erol Özden Gözyaşları İçinde Defnedildi.

 

Hayatını kaybeden, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ilk dekanı, BGSD Onur Üyesi Prof. Dr. Erol Özden düzenlenen tören ardından Bolu Pirahmetler Köyü Mezarlığında defnedildi.

BAİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi il dekanlarından,  BAİBÜ Eğ. Fak. Güzel Sanatlar Eğ. Böl. Resim-İş Eğ. Anasanat/ Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Anabilim Dalı, Güzel Sanatlar Eğ. Böl. Başkanlığı görevlerinde bulunan, Bolu Görsel Sanatlar Derneği Onur Üyesi, 1943 Samsun doğumlu Prof. Erol Özden sevenlerinin gözyaşları ve dualarıyla sonsuzluğa uğurlandı.

Geçirdiği beyin kanaması sonrası 06 Aralık 2018 Perşembe günü hayata gözlerini yuman Prof. Dr. Erol Özden için 07.12.2018 Cuma günü saat:14.00’ de görev yaptığı BAİBÜ Eğitim Fakültesi önünde tören gerçekleşti. Bolu Kalıcı Konutlar Camiinde, ikindi sonrası kılınan cenaze namazının ardından, Pirahmetler Köyü Mezarlığında defnedildi.

Ardında çok sayıda eserler bırakan, birçok ödül almış olan, yine onlarca karma ve kişisel sergisi bulunan Prof. Dr. Erol Özden’i son yolculuğuna, çok sayıda akademiysen, dostları, öğrencileri ve ailesi gözyaşları ile dualar eşliğinde uğurladı.

Pro.Dr. Erol Özden; 1943 Samsun, Havza’ da doğdu. 1960 İstanbul İlköğretmen Okulu Resim-Müzik Seminerinden, 1964 Ankara Gazi Üniversitesi (Gazi Eğitim Enstitüsü) Resim-İş Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Devlet Resim ve Heykel Sergisine iki eserle katıldı.

1977 Yılına kadar yurdumuzun çeşitli il ve ilçelerindeki ortaöğretim kurumlarında resim-iş öğretmeni olarak çalıştı. 1978 İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü’ne atandı. 1980 İstanbul Atatürk Yüksek Öğretmen Okulu Resim-İş Bölümü öğretmenliğine atandı. 1982 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

1984 yılında 4 yıllık Lisans Eğitimini tamamladı. 1987 yılında doktora eşdeğerli olan “Sanatta Yeterlik” aldı. 1990 2809 Sayılı Yasa Fuarı Resim-İş Eğt. “Doçent” oldu. 1998 “Grafik Tasarım” alanlarında “Profesör” unvanı alındı. 1998-2010 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anasanat / Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Anabilim Dalı, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanlığı ve AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu. Haber: Fatma Marmara

 

https://www.youtube.com/watch?v=asiQND05S2A&fbclid=IwAR0lYhzTJoyEFh2wf-Ixx37ShNP-uyU7duiKrhxLdbQelF0YNyjO0DDYumo

 

 

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar