Ara

Özcan, Billboardlara Asılan Telefon Numarası Hakkında Açıklama Yaptı

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi tarafından billboardlara asılan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın kullandığı telefon numarası hakkında açıklamalarda bulundu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yaptığı basın açıklamasında; “Sayın Ak Parti İl Başkanı açıklamalar yapmış. Biz, ‘Sen 200 kişinin ekmeğiyle oynadın’ diyoruz. O, ‘Benim telefonumu neden halka duyurdun’ diyor. Biz siyaset yapıyoruz. Eğer sen il başkanıysan, milletvekilliysen, belediye başkanıysan senin telefonun herkeste olmalı. Benim telefonum herkeste olduğu için ben bugün burada oturuyorum. 4 yıldır milletvekili seçildim. Sen telefonunu millete vermezsen, il başkanlığından emekli olur gidersin. Biz de bu noktada Sayın Doğanay’a yardımcı olmuş olduk. İnsanlar Doğanay’a ulaşabilsin düşüncesi ile yardımcı olduk, teşekkür beklerken tepki aldık. Benim numaram belli. Defalarca canlı yayında söyledim. 0532 316 51 82, bakın yine canlı yayındasınız yine söyledim. Şunu yaparsa daha memnun olurum. Benim telefonumu büyük harflerle duyursa daha memnun olurum.

“Bu Şekilde Seçime Girmedim.”

Başkan Tanju Özcan; “Konun özü, 200 kişiye ekmek verilmesine Nurettin Doğanay’ın engel olmasıydı. İŞKUR Müdürü açıkça söylüyor zaten. ‘Bana ver deseler veririm, verme derseler veremem’ diyor. Tabi müdürün düştüğü durum ayrı bir konu, onunla ilgili değerlendirmemi dün söylemiştim. Madem iş bu aşamaya gelmiş, madem müdür ben partizanım diyor, Madem iş bu aşamaya gelmiş, madem müdür ben partizanım, partiden talimat geleden yapmam diyor bende Nurettin Doğanay’a 200 insan için bu talimatı ver dedim. Ben çok kişiye iş sözü vermişim de bunun onun ıstırabını çekiyormuşum. Valla şunu söyleyeyim; ben hayatım boyunca girdiğim hiçbir seçimde insanlara yapmayacağım şeyleri söyleyerek seçim kazanmadım. Yalan söylemedim. Kimseye de iş sözü vermedim. Bu şekilde seçime girmedim. Asıl kendi zihniyetleri böyle olduğu için bunu bize mal etmeye çalışıyorlar. Bugün Bolu’da 34 bin kişi AK Parti üyesi.  Bu insanların %90’ını iş vaadi ile kandırdılar partiye üye yaptılar. 34 bin üyesi olan bir parti 42 bin oy alıyorsa 4 bin üyesi olan bir partinin adayı nasıl 50 bin oy alıyor sorusunu kendilerine bir sormaları gerekir.  Dolayısıyla biz kimseye iş vadinde bulunarak bu koltukta oturmuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Noter Huzurunda Kura Çekilerek 200 Kişi Belirlensin.”

Başkan Tanju Özcan, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’a çağrıda bulunarak; “Ben İŞKUR müdürüne 200 kişiyi ben belirliyim demedim. Kura ile belirleyelim dedim. Adil olmak, adaletli olmak bunu sağlıyor. Hala çağrıda bulunuyorum. Ver sen talimatı noter huzurunda kura çekilerek 200 kişi belirlensin. Ben bir tane isim gönderme derdinde değilim. 17 bin kişi buraya başvurdu. 17 bin kişi arasında doğruyu bulabilirim iddiasında değilim. Şartları aynı olan kişiler arasında kura çekilir. İŞKUR ‘Biz kuramızı çektik bu 200 kişiyi size bildiriyoruz’ der. İŞKUR üzerinden benim belirlediğim insanları işe alayım gibi bir derdim yok. Kura ile belirlensin dedik. Zaten bizim ettiğimiz yemin de bunu gerektiriyor.”dedi.

“Benim Kendisiyle Bir Sorunum Yok.”

Başkan Tanju Özcan; “Bu Nurettin Doğanay ile Tanju Özcan arasında bir sorun değil. Benim kendisiyle bir sorunum yok. Bu. Üstelik Sayın Doğanay’ın AK Parti İl Başkanı olarak kalması beni mutlu ediyor. Biz elde ettiğimiz başarıları Nurettin Doğanay zamanında elde ettik. Benim amacım halkı aydınlatmak, halkı bilgilendirmekti.  Nurettin Doğanay’ı hedef göstermek falan değil. Ama bu projenin gerçekleşmemesinin sebebi Nurettin Doğanay’dı ey halkım bunu bilin demektir.  Telefon numarası herkeste olması lazım saten iktidar partinin il başkanının. Ben kendi numaramı herkese veriyorum.  Mesele orada telefon numarası meselesi değil. O işin bahanesi, ama dediği gibi üst düzey siyasetle uğraşıyorsan, insanların dertleriyle ilgileniyorsan kusura bakma insanlar seni gece de arayabilmeli.  Bana bundan dolayı da teşekkür etmeli” dedi.

“Ak Partili de Çıksın O Kurada, CHP’lide Çıksın İYİ Partilide Çıksın.”

Cumhurbaşkanlığına da şikayet dilekçesi verdiğini vurgulayan Başkan Özcan, “Valiliğe verdiğim şikâyet kâğıdında bilgi amaçlı olarak Sayın Cumhurbaşkanlığı makamına da dilekçenin gönderildiğini not olarak düştük ve gönderdik.  Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konuya duyarsız kalacağını düşünmüyorum. Sorunun 200 kişinin sorunu. 200 kişinin sorunu ortada, 200 aileden bahsediyorum ve diyorum ki ben belirlemeyim diyorum.  Kura ile belirlensin, ben bun daha öncede söyledim.  İŞKUR müdürüne dedim ben 200 kişi bulayım da bunun üzerinden getireyim değil benim derdim.  Böyle bir şey yapmadım, yaklaşık bir yıl süre geçti böyle bir şey yapmadım, bundan sonra da yapmayacağım.  Ak partilide çıksın o kurada, CHP’lide çıksın İYİ partilide çıksın. Oradaki işler massa başı işler değil park bahçeler temizlik işleri gibi yerler. 200 kişinin ekmek sahibi yapmanın tartışması bu. Bolu bundan nasıl zarar görecek. Nurettin Doğanay ile Tanju’nun tartışması değil bu.  Nurettin Doğanay’ın ben bu görevde kalmasını arzu ediyorum. Bu tartışma yaşanmasaydı o 200 kişinin durumunu Bolu halkı bilmeyecekti.  Siyaset bir tarafa ama ben Bolu Belediyesinin hakkını o 200 kişinin hakkını yedirtmemenin mücadelesini veriyorum. Nurettin beyle benim iplerim kişisel olarak kopmaz ama bu konuyu düzeltmediği sürece ben bu konuyu gündemde tutarım” ifadelerini kullandı. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar