Ara

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu’ya Geldi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yeni projeler için Pazar günü Bolu’ya gelerek, 6 tesisin toplu açılış ve temel atma törenine de katıldı. 

img_1345

Haber: Fatma Marmara

Bolu’da  6 tesisin toplu açılış ve temel atma törenine katılan, Kapalı Spor Salonu’nda protokol, partililer, basın ve vatandaşlarla bir araya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bolu’da bugüne kadar yapılan ve yapılacak olan yeni yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Bolu’ya son 14 yılda yapılan yatırımların 28 tanesinin kısa sürede bittiğini, 16 tanesinin de devam ettiğini belirtti.

GELİR GETİRİCİ ORMAN KURULACAK

Bakan Veysel Eroğlu: “Bolu’da barajlar, göletler, sulama tesisleri, ormancılık açısından çok önemli faaliyetler yaptık. Tekke Barajı’yla 155 bin 230 dekar tarım arazisinin sulaması yapılarak, ekonomiye de çok büyük katkı sağlanacak. Gökçe Saray Barajımız da yaklaşık 4 bin dekar alanı sulayacak. Bugün de gelirken 8 tane müjde ile birlikte geldik. Bolu’da 334 adet köye, ceviz, badem, dut, iğde ve kuşburnu gibi gelir getirici orman kurulacak. Buraları orman teşkilatı dikecek, köylümüz ise toplayıp 49 yıl süreyle satabilecek” diye belirtti.

BÜYÜKSU PROJESİ 2017 ARALIKTA TESLİM

Bakan Eroğlu, Büyüksu Projesinin müteahhit firması Baytimur İnşaat’ın temsilcisine, çok estetik ve zarif yapmalarını, projenin 30 Aralık 2017 saat 17:17’de bitmesini belirtirken, gecikme yaşanması halinde “10 derslikli okul mu, sağlık merkezi mi yaparsın bilmem” diye söyleyerek taahhütname imzalattı. Bakan Veysel Eroğlu GAP ve DAP projelerinin benzerinin Batı Karadeniz bölgesinde yapılabilmesi için başlatılan çalışma hakkında da bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından ceviz ağaçlandırma sahasında dikilen fidanlara ait sertifikalar, çekilen kuralarla belirlenen köylülere teslim edildi. Yine 2016 yılında fenni arıcılık, süt koyunculuğu, güneş enerjisi ve dış cephe yalıtım ve PVC için verilen ORKÖY kredileri ile 3 muhtarlığa dağıtılan çok amaçlı yangın söndürme tankerine ait sertifikalar da hak sahiplerine verildi.

Daha sonra Bolu Valiliği ve Bolu Belediye Başkanlığı’nda da ilçe belediye başkanları ve basınla toplantı yapıldı.

img_1353img_0653img_0755img_1254img_1095

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu’ya Geldi”

  1. […] Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu’ya Geldi […]

Yorumlar