Ara

Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer ve heyeti Bolu’ya Geldi

Almanya Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer ve Meclis Üyeleri, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Almanya Neuss Kenti Belediye Başkanı Reiner Breuer ve eşi Bayam Breuer, Kardeş Komite İl Başkan Yardımcısı Sayın Rohmer, Belediye Çalışanı Sayın Palermo, SPD Temsilcisi Hakan Temel, Yeşiller Partisi Temsilen İngo Tintemann, Kardeş İl Komite Temsilcisi Sayın Schafer Bolu Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

05 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Bolu Belediyesini ziyarete gelen Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer ile heyetini, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve beraberindeki heyeti belediye binası girişinde karşıladı. Birlikte başkanlık makamına geçilerek burada iki şehir ile ilgili görüşmeler gerçekleşti.

“Bolu’nun Menfaatine Ortak Projelere de İmza Atarız.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan; “Değerli Neuss Belediye Başkanımız Reiner Breuer Beyefendi çok değerli delegasyonun üyeleri biz sizi bugün Bolu’muzda ağırlamaktan çok büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Bildiğiniz gibi Neuss bizim dost belediyemiz. Biz önceki belediye başkanlarımız tarafından, belediye meclisimiz tarafından karşılıklı olarak, dost belediye olarak tanındık. İnşallah bundan sonraki süreçte ilişkilerimizi daha da geliştirip hem Neuss’un hem de Bolu’nun menfaatine ortak projelere de imza atarız diye düşünüyorum. Bunların ayrıntılarını önümüzdeki süreçte görüşeceğiz kendileriyle.  Neuss nüfus olarak Bolu’muza benzeyen, doğa olarak Bolu’muza benzeyen ama tabi belediyecilik anlamında, şehirleşme anlamında Bolu’muzun hayli önünde olan bir şehir. Önümüzdeki süreçte Sayın Reiner Breuer ve ekibinden şehirleşme anlamında, şehircilik anlamında tecrübelerini bizlere aktarmalarını isteyeceğiz. Kendilerinden de yardım isteyeceğiz. Umuyoruz, kendileri de bu konularda bize yardımcı olacaklardır. Ben tekrar bu nazik ziyaretleri için kendilerine ve heyetine şükranlarımı sunuyorum, tüm Bolu halkı adına. Önümüzdeki süreçte tekrar benzer bir ziyaret için kendilerini Bolu’muza bekliyoruz. Hoş geldiniz tekrar.”diye ifade etti.

“Birlikte Neler Yapabilirizi Konuşmak Adına Biz Buradayız.”

“Nazik davetlerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ederiz ve burada ki sıcak karşılama içinde ayrıca çok teşekkür ederiz.”diyerek konuşmasına başlayan Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer; “ 2013 yılında ilk olarak Bolu’ya gelmiştim ve Bolu’yu o zaman tanımıştım. İnsanlarını ve Bolu’yu o zamanda çok sevmiştim. O yıllarda ben milletvekili olarak görev yapmaktaydım ve aynı zamanda da belediyemizin başkan yardımcılığı görevini yürütmekteydim. Şuan ilk kez belediye başkanı olarak buradayım. Bugün buradaki ziyaretimize küçük ama çok değerli bir delegasyonumuzla geldik. Sayın Rohmer, Sayın Schafer, Sayın Tintemann ve Sayın Palermo ile birlikte geldik ve hepimiz hep birlikte Neuss halkının en içten sevgilerini ve selamlarını hem Bolu halkına hem sizlere getirmek üzere buradayız. Yeniden Bolu’da olmaktan, Bolu’yu yeniden görmekten çok mutluyuz. Size de tabi hem yeni göreviniz belediye başkanlığınızı tebrik etmek hem de sizinle birlikte bu yeni görevinizde, bu yeni makamınızda birlikte neler yapabilirizi konuşmak adına biz buradayız. Çok fazla benzerliklerimizin olduğunu dün akşamki sohbetimizde de gördük. Hem belediye başkanı olarak hem iller olarak birbirimize çok benziyoruz. İkimizin de ili nüfus olarak birbirimize çok benzemekte, tarih olarak birbirine çok benzemekte, önemli tarihlere sahip ve çok güzel olmaları tabii ki birbirlerine daha çok benzemekte. Tabii ki hem insanlarımız hem de Bolu halkı sizlerle birlikte zaman geçirmek bizim için çok değerli olacak. Bu fırsatta da birbirimize daha fazla nasıl yakınlaşabiliriz konuşlarını irdelemek, bunlar üzerinde çalışmak bizimde tabii ki en büyük arzumuz. Devletlerimizin ne yaptığına bakmaksızın biz yerel siyasetçiler olarak, birbirimize nasıl yaklaşabiliriz, halklarımızı nasıl birbirine daha iyi yaklaştırabiliriz hususunda çalışmamız çok önemli. O yüzden dostluğumuzun daha çok pekişmesi ve birbirimize daha çok yakınlaşmamız adına ne yapabilirsek bunları birlikte konuşmak benim için çok değerli. Tabii ki sizide en yakın zamanda Neuss’da görmek, Neuss’da karşılamak bizi çok mutlu edecek. Hem sizi hem delegasyonunuzu hem de halktan insanları ağırlarız, her zaman kapımız açık. Bizde yakın zamanda ve sık sık gelmeyi çok isteriz. Ama ilk olarak burada olmak ve sizinle kardeşliğimizi dostluğumuzu pekiştirmek çok önemli, bu konudan dolayı, burada olmaktan dolayı çok mutluyuz.”diye ifade etti.

Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer’in konuşmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan; Başkanı Reiner Breuer ile çok ortak yönlerinin olduğunu, meslektaşıyla aynı zamanda partide il başkanlığı yapan iki siyasetçi, yani belediye meclis üyeliği, il başkanlığı, akabinde milletvekilliği ve milletvekilliğinden sonra belediye başkanlığı yapmakta olduklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından her iki şehir belediye başkanı, şehirlerin simgesi olan hediyeleri birbirlerine takdim ettiler. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar