Ara

Natural Food Group Yeni Genel Merkezi Kalabalık Bir Törenle Açıldı

Amerika’da sağlıklı yiyecek sektöründeki başarısıyla bilinen, Murat Güzel’in kurucusu olduğu Natural Food Group yeni genel merkezini Pennsylvania Whitehall’da düzenlenen kalabalık bir törenle açtı.

20 yılı aşkın süredir Amerika’da dondurulmuş ve kuru meyve, sebze, kuruyemiş ve meyve konsantresi sektörlerinde faaliyet gösteren, son yıllarda istikrarlı olarak büyüme kaydeden Natural Food Group, Pennsylvania Whitehall’da düzenlenen kalabalık bir törenle yeni genel merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Pennsylvania’da ki Genel Merkezin açılışına Kongre üyesi Charlie Dent’in yanı sıra Milletvekillerinden Danny McNeill, Zach Mako, Mike Schlossberg, Pete Schweyer, Lehigh İlçe Başkanı Tom Muller, Lehigh Bölge Savcısı Jim Martin, Northampton Bölge Savcısı John Morganelli, Lehigh Bölgesi Şerif Ed Hanna, Whitehall Mayor Ed Hozza, Allentown Mayor Ed Pawlowski, Whitehall Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve CEO’su Tony Iannelli, Moravian Üniversitesi Rektörü Bryon Grigsby, Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi Eş Başkanı Dr. Halil Mutlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Türk Amerikan toplumunun kanaat önderleri katılım sağladı. Açılışa ayrıca Senator Bob Casey Ofisi’nden Connor Corpora, Kongre Üyesi Matt Carwrith’ın Ofisinden April Niver, DCED’den Fadia Halma, Whitehall Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Larry Kacyon katıldı. Kanaat liderlerinin de katılım sağladığı açılışta Yaşar Çolak, Yavuz Orta, Levent Ali Yıldız, Aydın Mamedov, Yahya Rhodus, Dr. Halill Mutlu ve Dr. Danish Sod yer aldı.

Soldan sağa Murat Güzel, Ed Hozza, John Morganelli, Bryon Grigsby

Açılış töreninde Kongre üyesi Charlie Dent, İlçe Başkanı Tom Muller, Mayor Ed Hozza, Whitehall Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tony Iannelli ile Natural Food Group kurucusu ve CEO’su Murat Güzel konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından Murat Güzel, kurdele kesimini Kongre üyesi Charlie Dent ile birlikte gerçekleştirdi.

Açılış sonrası Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi ve Natural Food Group sponsorluğu eşliğinde Teksas Harvey Fırtınası afet bölgelerinde yer alan ihtiyaç sahiplerine 3 tır dolusu yiyecek ve ihtiyaç malzemesi gönderildi.

Kesilen kurdelenin ardından Kongre üyesi ve yerel temsilciler tırlar yola çıkmadan önce yardım konvoyunu ziyaret ettiler.

“Toplumu daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz”

Natural Food Group Genel Merkezi’nin açılışında konuşan şirketinin kurucusu ve CEO’su Murat Güzel açılışa katılım gösterenlere teşekkürlerini iletti. Güzel yaptığı konuşmada Benjamin Franklin’den alıntı yaparak “Bilgiye yapılan yatırım en yüksek karı getirir. İyi eğitim ve sıkı çalışma ile bu ekibi oluşturdum ve bu da işlerimi büyütmemi sağladı” diye konuştu. Şirketin başarısını çalışanlara bağlayan Güzel “CEO olarak şirketimizin, ekibin her üyesinin gücü kadar güçlü olduğunu biliyorum. Bu yüzden onlara sağladığı katkılardan dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Amerika’da Türk toplumu ve milli meselelerde sesini duyuran Yönlendirme Komitesi’nin (TASC) ana kurucusu ve destekçilerinden olan Murat Güzel konuşmasında toplumu daha iyi hale getirmek için yoğun olarak çalıştıklarını belirterek “Bugün burada yeni genel merkezimizin açışını kutlamanın yanı sıra, Teksas’ta ihtiyacı olan Amerikalı dostlarımızı da hatırlamalıyız. Bu tırlara sağlıklı organik ürünler ve sevgi yüklendi. Birazdan Teksas’a doğru hareket edecekler. Şirketimizde yalnızca çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlık ve refahı için değil, aynı zamanda bütün toplum için çalışıyoruz’’ diye konuştu.

Güzel, konuşmasını “İnanıyorum ki başarı iyi eğitimden, mükemmel ekipten ve daha da önemlisi Allah’ın verdiğini başkalarıyla paylaşmaktan gelir” diyerek sonlandırdı.

“Murat Güzel’e ne kadar teşekkür etsek az”

Açılışta Kongres üyesi ve yerel yöneticiler tarafından Murat Güzel’e övgüler yağdı.

Törene katılan Kongre üyelerinden Charlie Dent yaptığı konuşmada Murat Güzel hakkında “Bir yerel yönetici olmasına ek olarak bu toplumla ve ülkeyle genel olarak içtenlikle ilgilenen bir iş adamı. Türk Amerikan ilişkileri için de yoğun bir şekilde çalışıyor. Murat Washıngton DC’de de oldukça aktif biri. Kongre üyeleri ve senatörlerin çoğu Murat’ı tanırlar ve yazılarıyla da bir nevi filozof olan Murat’ın Türk Amerikan ilişkilerine desteği önemli. Harvey Fırtınası mağdurları için yaptıklarından dolayı da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Tırlar dolusu ürünler gidiyor. Cömertliği için ne kadar teşekkür etsek azdır” diye belirtti.

Dent ayrıca yaptıklarından dolayı Güzel’e teşekkür belgesi takdim etti.

Törende konuşan Whitehall Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve CEO’su Tony Iannelli “Murat’ın bizimle olmasından ve bu toplum için yaptığı özverili çalışmalarından dolayı çok mutluyuz. Bugün burada bir şeyleri nasıl gerçekleştirdiğinin örneğini görüyoruz” dedi.

İlçe Başkanı Tom Muller ise konuşmasında Murat Güzel hakkında “Hepimiz için, bu toplum için harika bir arkadaş olduğundan dolayı teşekkür ederiz. Houston’a gönderilen tır dolusu yardımlar senden ve şirketinden beklediğim bir şeydi. Bunun bir parçası olduğun için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Açılışa yoğun katılım

Natural Food Group Yeni Genel Merkezi’nin açılış töreninde yoğun katılım gözlendi. Kongre üyesi Charlie Dent, Sultan Magazine muhabirine verdiği demeçte; “Daha önce bir çok açılışa katıldım ancak böyle bir yoğun katılım görmedim” dedi. Dent bu yoğun kalabalığın Güzel’in toplum içerisinde ki aktif çalışmaları, sevilen ve yardımsever bir insan olmasından kaynaklandığını belirtti.

Gönül Yalçın

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar