Ara

Natural Food Group CEO’su Murat Güzel’e Övgüler Yağdı

Amerika’da sağlıklı yiyecek sektöründeki başarısıyla bilinen Murat Güzel’in kurucusu olduğu Natural Food Group, yeni genel merkezini Pennsylvania Whitehall’da düzenlenen kalabalık bir törenle açtı. Açılışa katılan kongre üyesi ve yerel yöneticiler Güzel’den övgüyle bahsettiler.

 

20 yılı aşkın süredir Amerika’da dondurulmuş ve kuru meyve, sebze, kuruyemiş ve meyve konsantresi sektörlerinde faaliyet gösteren, son yıllarda istikrarlı olarak büyüme kaydeden Natural Food Group, Pennsylvania Whitehall’da düzenlenen kalabalık bir törenle yeni genel merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Pennsylvania’da ki Genel Merkezin açılışına Kongre üyesi Charlie Dent’in yanı sıra Milletvekillerinden Danny McNeill, Zach Mako, Mike Schlossberg, Pete Schweyer, Lehigh İlçe Başkanı Tom Muller, Lehigh Bölge Savcısı Jim Martin, Northampton Bölge Savcısı John Morganelli, Lehigh Bölgesi Şerif Ed Hanna, Whitehall Mayor Ed Hozza, Allentown Mayor Ed Pawlowski, Whitehall Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve CEO’su Tony Iannelli, Moravian Üniversitesi Rektörü Bryon Grigsby, Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi Eş Başkanı Dr. Halil Mutlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Türk Amerikan toplumunun kanaat önderleri katılım sağladı. Açılışa ayrıca Senator Bob Casey Ofisi’nden Connor Corpora, Kongre Üyesi Matt Carwrith’ın Ofisinden April Niver, DCED’den Fadia Halma, Whitehall Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Larry Kacyon katıldı. Kanaat liderlerinin de katılım sağladığı açılışta Yaşar Cholak, Yavuz Orta, Levent Ali Yıldız, Audin Memedo, Yahya Rhodus, Halill Mootulu ve Dr. Danish Sod yer aldı.

 

Açılış töreninde Kongre üyesi Charlie Dent, İlçe Başkanı Tom Muller, Mayor Ed Hozza, Whitehall Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tony Iannelli ile Natural Food Group kurucusu ve CEO’su Murat Güzel konuşma yaptı. Konuşmalarda Amerika’da Türk toplumu ve milli meselelerde sesini duyuran Yönlendirme Komitesi’nin (TASC) ana kurucu ve destekçilerinden olan Murat Güzel’e övgüler yağdı. Kongre üyesi Charlie Dent, Güzel’in Türk Amerikan ilişkileri için yoğun çalıştığına dikkat çekti.

Açılış sonrası Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi ve Natural Food Group sponsorluğu eşliğinde Teksas Harvey Fırtınası afet bölgelerinde yer alan ihtiyaç sahiplerine 3 tır dolusu yiyecek, içecek ve ihtiyaç malzemesi gönderildi.

Kesilen kurdelenin ardından Kongre üyesi ve yerel temsilciler, tırlar yola çıkmadan önce yardım konvoyunu ziyaret ettiler.

Törende Natural Food Group CEO’su Murat Güzel, Kongre üyesi ve yerel yöneticiler tarafından toplum ve ülke için yaptıklarından dolayı övgüyle bahsedildi. Konuşmalarında Güzel’in çok sevilen, yardımsever ve elinden geldiğince herkese destek olmaya çalışan bir iş adamı olduğu dile getirildi.

“Toplumu Daha İyi Hale Getirmek İçin Çalışıyoruz”

Amerika’da Türk toplumu ve milli meselelerde sesini duyuran Yönlendirme Komitesi’nin (TASC) ana kurucusu ve destekçilerinden olan Murat Güzel konuşmasında toplumu daha iyi hale getirmek için yoğun olarak çalıştıklarını belirterek “Bugün burada yeni genel merkezimizin açışını kutlamanın yanı sıra, Teksas’ta ihtiyacı olan Amerikalı dostlarımızı da hatırlamalıyız. Bu tırlara sağlıklı organik ürünler ve sevgi yüklendi. Birazdan Teksas’a doğru hareket edecekler. Şirketimizde yalnızca çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlık ve refahı için değil, aynı zamanda bütün toplum için çalışıyoruz’’ diye konuştu.

Güzel konuşmasını “İnanıyorum ki başarı iyi eğitimden, mükemmel ekipten ve daha da önemlisi Allah’ın verdiğini başkalarıyla paylaşmaktan gelir” diyerek sonlandırdı.

“Murat Güzel’e Ne Kadar Teşekkür Etsek Az”

Açılışta Kongre üyesi ve yerel yöneticiler tarafından Murat Güzel’e övgüler yağdı.

Törene katılan Kongre üyelerinden Charlie Dent yaptığı konuşmada Murat Güzel hakkında “Bir yerel yönetici olmasına ek olarak bu toplumla ve ülkeyle genel olarak içtenlikle ilgilenen bir iş adamı. Türk Amerikan ilişkileri için de yoğun bir şekilde çalışıyor. Harvey Fırtınası mağdurları için yaptıklarından dolayı ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Tırlar dolusu ürünler gönderiliyor. Cömertliği için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” diye belirtti.

Dent ayrıca yaptıklarından dolayı Güzel’e teşekkür belgesi takdim etti.

Törende konuşan Whitehall Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve CEO’su Tony Iannelli “Murat’ın bizimle olmasından ve bu toplum için yaptığı özverili çalışmalarından dolayı çok mutluyuz. Bugün burada bir şeyleri nasıl gerçekleştirdiğinin örneğini görüyoruz” dedi.

İlçe Başkanı Tom Muller ise konuşmasında Murat Güzel hakkında “Hepimiz için, bu toplum için harika bir arkadaş olduğundan dolayı teşekkür ederiz. Houston’a gönderilen tır dolusu yardımlar senden ve şirketinden beklediğim bir şeydi. Bunun bir parçası olduğun için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

“Murat Güzel ile birlikte zaman geçirme ayrıcalığını yaşadım”

Tören sonrasında Sultan Magazine demeç veren Kongre üyesi Charlie Dent “Bir iş adamı olmasına ek olarak bu toplumla ve ülkeyle genel olarak içtenlikle ilgilenen bir iş adamı. Murat Güzel’e ve ekibine Harvey Fırtınası’nda ihtiyaç sahiplerine yaptığı destek ve yaptığı çalışmalar için teşekkür ederim. Murat burada iş ortamında oldukça aktif olarak görev alan bir arkadaşımız. Kongre üyeleri ve senatörlerin çoğu Murat’ı tanırlar ve yazılarıyla da bir nevi filozof olan Murat’ın Türk Amerikan ilişkilerine desteği önemli. Murat Türk Amerikan toplumu için ve toplumun ihtiyaçları için çalışan biri. Teksas Houston’a gönderilecek olan bu tırlar ve yapılanlar da bunun bir göstergesi. Topluma sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Northampton Bölge Savcısı John Morganelli Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda “Bu sabah harika biriyle birlikte zaman geçirme ayrıcalığına eriştim. Bu kişi sağlıklı yiyecekleri teşvik eden Natural Food Group firmasının kurucusu Murat Güzel. Başarısı tevazu ve alçakgönüllülüğünü ve daha az şanslı olan insanlara olan yardım etme istediğini hiç değiştirmedi. Düzenlenen açılış töreni ve kurdele kesiminin ardından tırlarla Teksas Houston’da ki ihtiyaç sahiplerine yiyecek ve malzemeler gönderildi. Murat Güzel Amerika’ya göçmen olarak hayalleriyle ve sıkı çalışma arzusuyla geldi. Bizim toplumumuzda olmasından dolayı çok mutluyuz” yazısını paylaştı.

Açılışa yoğun katılım

Natural Food Group Yeni Genel Merkezi’nin açılış töreninde yoğun katılım gözlendi. Kongre üyesi Charlie Dent Sultan Magazine muhabirine verdiği demeçte “Daha önce bir çok açılışa katıldım ancak böyle bir yoğun katılım görmedim” dedi. Dent bu yoğun kalabalığın Güzel’in toplum içerisinde ki aktif çalışmaları, sevilen ve yardımsever bir insan olmasından kaynaklandığını belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar