Ara

Muzaffer Mert Başarılı İki Ameliyat Geçirdi

 

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert’in babası Muzaffer Mert, geçirdiği başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Emekli Kültür Camii imam hatibi 74 yaşındaki Muzaffer Mert geçtiğimiz hafta ağrı ve bulantı şikâyetleriyle Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi acil servise müracaat etmiş, yapılan tetkikler sonucu safra kesesinde taş ve sol kasık fıtığı olduğu tespiti ile cerrahi servisine yatırılmıştı. Muzaffer Mert, Genel Cerrahi uzmanı Op. Dr. Eren Dağ’ın yaptığı başarılı iki operasyonun ardından sağlığına yeniden kavuştu.

Hastanın durumu ve yapılan müdahalelerle ilgili bilgi aldığımız Genel Cerrahi uzmanı Op. Dr. Eren Dağ; “Hastamız geçtiğimiz Cuma günü 11 Ekim 2019 tarihinde acil olarak geldi ve kendisini yatırdık. Muzaffer Mert isimli hastamız kronik safra kesesi taşı, iltihabı, artı sol kasık fıtığı mevcuttu. Karaciğer enzimleri yüksekti bu süre içinde onları stabil hale getirdik. Kardiyoloji artı anesteziye gösterdik.  Daha önceden de bu problemleri olduğu için kendisi ameliyat olmayı arzu ettiğini, tekrar gidip aynı durumlarla karşılaşmak istemediğini beyan etti. Bizde kendi isteğini yerine getirdik. 18 Ekim 2019 tarihi itibariyle kapalı safra kesesi ameliyatını başarıyla tamamladık. Aynı zamanda sol kasık fıtığı ameliyatını da başarıyla tamamladık.”diye belirtti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar