Ara

“Motiflerin Yaprakla Dansı” Sergisine Yoğun İlgi

 

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği “Motiflerin Yaprakla Dansı” Kat’ı Sergisi, Bolu Valisi Aydın Baruş’un eşi Sayın Nagihan Baruş tarafından da ziyaret edildi.

Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde yoğun bir kalabalık eşliğinde açılan ve sanatseverlerin büyük bir ilgi ile izlediği Yrd. Doç. Dr. Zeynep Balkanal’ın “Motiflerin Yaprakla Dansı” kişisel Kat’ı Sergisi Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş’un değerli eşi Sayın Nagihan Baruş tarafından da ziyaret edildi.

Sanata ve sanatçıya verdiği önem ile tanınan Sayın Nagihan Baruş, sergide bulunan eserleri tek tek ve dikkatle inceleyerek, sanatçıdan konu ile ilgili bilgiler aldı.

Aslen kağıt oyma ve yapıştırma sanatı olan kat’ı sanatını kendi kuruttuğu yapraklar üzerinde uygulayarak yeni bir boyut kazandıran Sayın Balkanal, kilim motiflerini kullanarak bir ilke imza attı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğretim üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Zeynep Balkanal, Sayın Nagihan Baruş’a serginin amacından bahsederken hem kat’ı sanatına hem de kilim motiflerine dikkat çekmek istediğini belirtti. Çalışmaların yapım aşamaları hakkında bilgiler alan Baruş, eserlerdeki inceliğe ve zarafete dikkat çekti.

Sayın Nagihan Baruş, eserleri çok beğendiğini belirterek, geleneksel sanatlarımızın yaşatılması konusunda katkıları için sanatçıya teşekkür etti. Böyle bir çalışma ile daha önce hiç karşılaşmadığını söyleyen Baruş, sanatçıya çalışmalarında başarılar diledi. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to ““Motiflerin Yaprakla Dansı” Sergisine Yoğun İlgi”

Yorumlar