Ara

Meral Ölmez Rekor kırmaya devam ediyor “Bu Sefer Dodgeball İle Rekorlar Kırdı”

image1

MERAL ÖLMEZ BU SEFER DODGEBALL İLE REKORLAR KIRDI

Eski Milli, Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Sporcumuz Meral Ölmez 17-18 Nisan 2016 tarihleri arasında Ingiltere’nin Manchester kentinde düzenlenen Dünya Dodgeball Kupasına katıldı. Amerikan Milli Takımını temsilen katılan Ölmez ve takım arkadaşları Dünya kupasından 5.sırada dönmeyi başardılar. Böylelikle hem Türk hem de Amerikan halkının alkışını ve beğenisini topladı.

meral5

Sporcumuz Meral Ölmez’in bu başarısının yanında takdire değer başka bir başarısı daha vardı: O da suydu; Meral Ölmez`i her ne kadar Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonalarında ferdi ve takım olarak aldığı başarılardan tanımış olsak da bu sefer bu geleneği bozarak Amerikan Dodgeball Takımına seçilmeyi başarıp hem iki ayri spor dalı; karate ve dodgeballda hem de iki ayrı ülke; Türkiye ve Amerika Milli takımı adına Dünya Kupasında yarışan ilk Türk sporcusu oldu ve böylelikle ismini Türk spor  tarihine  yazdırmış oldu.

meral3

Aynı zamanda Türk Amerikan Eyüp Sultan Kültür Merkezi`nde Eğtim ve Zenginleştirme Direktörü ve Karate Antrenörü olan Sensei Meral Ölmez `e Dodgeball Dünya Kupasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede  şunları söyledi: “Amerikan Dodgeball Milli Takımına seçilmenin öneminin büyüklüğü kadar her iki ayrı sporda ve iki ayrı ülkenin milli formalarını giymenin olağanüstü bir durum olduğunu düşünüyorum. Ismimi Türk spor tarihine  bu şekilde yazdırmam benim için gurur verici bir durumdur. Hem Amerikan Milli Takımını hem de ülkemi bu şampiyonada mükemmel birşekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Bundan daha önemlisi gerek Türkiye’de ki gerekse de Amerikada’ki ögrencilerimize ve yeni yetişen neslimize kırdığım bu rekorla iyi bir örnek ve güzel  mesajlar verdiğimi düşünüyorum. Dünya toplumuna yararlı, ahlaklı ve başarılı insanlar yetiştirmeyi hedef edinen bir eğitimci olarak başarılamıyacak hiç birşeyin olmadığını, her ne alanda olursa olsun ilk başta yenilmesi gereken rakibin sadece ve sadece kendimiz olduğunu bilmek,  bu yolda inançla, azimle ve çok çalışarak başaramıyacağımız hiçbir hedefin olmayacağını  gençlerimize önemle vurgulamak istiyorum” dedi.

meral 1

Bundan sonraki hedeflerinin ne olduğunu kendisine sorduğumuzda “Iki sene sonra New York`ta düzenlenecek olan Dünya Dodgeball Kupasında bir daha yarışmak ,  ülkemi , Amerikan milli takımını en iyi şekilde bir daha temsil etmek  ama  tabiki asıl branşım olan karate dalında sahip olduğumuz şampiyon sporcularımızın da gerek Türk Karate Milli Takımında gerekse Amerikan Karate Milli Takımında yer almalarını ve uluslararası düzeylerdeki şampiyonalarda başarıyla ülkelerini temsil etmelerini sağlamaktır” dedi.

meral4

meral olmez

Bizler de SULTAN MAGAZINE ailesi olarak Meral Ölmez Hanımı kutluyor , başarılarının devamını diliyoruz.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar