Ara

Mengen’de “Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası”

 

Mengen Anaokulu öğrencileri, “Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası’nı” bir organizasyon yaparak kutladı.

Okul içerisinde hazırlanan yerli mallarını içeren malzemelerin konulduğu, yerli malı standı önünde fotoğraf çeken çocuklar, daha sonra el emeğiyle hazırlanan pastalar, tatlılar, börekler, sarmalar, meyveler ve kuruyemişlerden yediler.

Mengen Anaokulu tarafından düzenlenen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci, İlçe Müftüsü Mehmet Özcan, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Personeli, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Çevik okulun idareleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Çocuklara, tutumlu olmanın öneminin aktarılmaya çalışılan hafta kapsamında okullarında da çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirten Mengen Anaokulu öğretmenleri, düzenlenen etkinliğin öğrenciler için eğitici ve bir o kadar da eğlenceli geçtiğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci; “1946’dan beri kutlanan Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası, ekonomik krizlerin yaşanmaması, yabancı ülkelere aşırı para akışının önüne geçilmesi ve toplum olarak bilinçli tüketicilik kavramının yayılması için oldukça önemlidir.” diye belirterek başta Okul Müdürü Ayfer Özen olmak üzere öğretmenlere ve misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti..

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar