Ara

Mengen’de Pazartesi Gününe İstiklal Marşı Okuyarak Başladı

Bolu Mengen ilçesinde de 11 Ocak Pazartesi Sabahı Saat 10’da İstiklal Marşı hep birlikte okundu.

Tüm Türkiye’ye çağrı yapan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il yöneticilerinden tüm okullarda, 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını, öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı’na eşlik etmeleri için davette bulunmalarını istedi.

Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyordu. Uzaktan eğitim sürecinde her Pazartesi, TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı’mızla başlıyor, öğrenciler ve öğretmenler canlı derslerin öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyordu.

11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da Mengen Atatürk Ortaokulunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci katılımıyla İstiklal Marşı okunarak başlanırken, ilçede ki diğer tüm okulların bahçesinde bayrak töreni yapıldı ve İstiklal Marşı okunarak yeni haftaya başlandı.  Eş zamanlı olarak da TRT EBA ilkokul, ortaokul, lise kanallarında saat 10.00’da İstiklal Marşı’nı yayınladı.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar