Ara

Mengen’de İlçe Milli Eğitim Müdürü Kursları Ziyaret Etti.

 

Bolu Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Çelepci, hafta sonu da faaliyet gösteren Mengen Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda verilen kursları ziyaret etti.

Bolu Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Çelepci Mengen Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda hafta sonu da devam eden “Resim Sanat Kursunu” ziyaret ederek, Görsel Sanat Öğretmeni Nehir Marmara’dan kursiyerlerin yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.  İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin yapmış oldukları seramik çalışmaları yakından izledi. Kursiyer öğrencilerin burada yaptıkları resimler ve sanatsal çalışmalarla ilgili sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bolu Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Çelepci; “Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı, Halk Eğitim Merkezimiz tarafından yine buna benzer kurslarımız devam etmekte. Okullarımızda; halk oyunları, hafta sonları öğrencilerimize voleybol kursları, basketbol kursları, futbol kursları açılmaktadır. Bunlarda, ilçe milli eğitim müdürlüğü spor salonunda bu tür faaliyetlere devam ediyoruz. Yine liselerimizde Gentaş Çok Programlı Anadolu Lisesinde Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurslarımız devam ediyor. Özellikle hafta sonu resim ve görsel sanatlar alanında çalışmalar yapan Nehir Hanım büyük bir fedakârlık yaparak Bolu’dan bu kursları sürdürmekte. Ben buradan kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü öğrencilerimizin bu tür faaliyetlere katılmaları, öğrencilerimizin öz güvenlerinin gelişmesine ve hayatta kendi ayakları üzerinde durmalarında büyük bir katkı sağladığı kanaatindeyim. Öğrencilerin bir de cumartesi Pazar günleri bu şekilde değerlendirmeleri onlar için ileriye dönük planlı programlı çalışma alışkanlığını edindirecek. Bunun içinde hem Mengen Halk Eğitim Müdürümüz Ahmet Bey’e hem de resim kursunu veren öğretmenimiz Nehir Hanım’a teşekkür ediyorum.”diye ifade etti.

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar