Ara

Mengen Muay-Thai Takımı Kupa ve Madalyalarla Döndü

 

Bolu Mengen Belediyespor Muay-Thai Takımı kupa ve madalya ile döndü.

Bolu Mengen Belediyespor Muay-Thai Takımı, katılmış olduğu İnternational Emf-Antalya Muaythai Open Cup’s 2018 Avrupa kupası maçından, madalya ve kupalarla döndüler.

Mengen Belediyespor Muay-Thai Takımından Ceren Yılmaz Dünya Şampiyonası’nda 86 ülke içinde almış olduğu geleceğin yıldızı ödülünden sonra bu sefer de 26 ülkeden 1050 atletin yarıştığı 2018 Uluslararası Emf open Avrupa kupa şampiyonu olup, 2019 Dünya şampiyonası milli takım seçmesine katılmaya hak kazandı. Ayrıca aynı takımdan Eda Ergeldi şampiyonada 2. olup takımına gümüş madalya kazandırdı.

Kazandıkları başarının ardından bilgi paylaşan Antrenör Ertan Akdogan; “ Mengen Kaymakamlığı ve Mengen Belediye Başkanlığının destekleriyle katılmış olduğumuz İnternational Emf-Antalya Muaythai Open Cup’s 2018 Avrupa kupasında Ceren Yılmaz 2018 Uluslararası Emf open Avrupa kupa şampiyonu olmuştur. Ceren Yılmaz Dünya şampiyonasında 86 ülke içinde almış olduğu geleceğin yıldızı ödülünden sonra bu sefer de Avrupa kupasında da ayni başarıyı göstererek genç bayanlarda en teknik sporcu seçilerek kupa ödülü almıştır. Aynı zamanda 2019 Dünya şampiyonası milli takım seçmesine katılmaya hak kazanmıştır. Bir diğer sporcumuz Eda Ergeldi ilk defa katıldığı uluslararası bir turnuvada 2. Olarak 2019 yılında milli takım sporcusu olma kriteri yakalamıştır. Turnuvaya katılan diğer sporcularımız Turgay Erikci Azerbaycanlı Muhsin Toptak İrlandalı Yasin Somurba Özbek rakiplerine kaybederek turnuvada tecrübe kazanmış oldular. Başarı tesadüf değildir emektir alın teridir. Allaha hamd ediyorum, bu güzel galibiyetleri bizlere nasip ettiği için. Mengen’e hayırlı olsun, hedef aynı ve hedef 2019 Dünya Şampiyonası, Dünya Şampiyonluğudur.”diye belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar