Ara

Mengen Aşçılık Okulu Öğrencileri Sportif Alanda da Başarı Gösterdiler

 

Mengen Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri sportif etkinliklerde de başarı elde ettiler.

Mengen Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Elarslan konu ile bilgili bilgi paylaşımında; “Okulumuz sportif etkinliklerde de  Bolu ve ilçeleri bazında çok büyük başarılar elde etti. İl ve ilçeleri dahil olmak üzere il 2.’si olmak aslında kolay bir olay değil ama çocuklarımız bunu büyük bir başarıyla gerçekleştirdiler. Voleybolda İl 2.’si olduk. Dart da İl 2.’si ve masa tenisinde İl 4.’sü olduk. Bu bizce büyük bir başarı..

Amacımız; teknolojiyi kullanan, eğitimli, kendini ve çevresini sorgulayan, halk sağlığını gözeten temel beslenme bilgilerini kullanan, Türk mutfak kültürünü geliştiren ve araştıran aşçılar yetiştiren, görgü kurallarını bilen, uygulayan, sevgisini, emeğini vererek yaptığı ürünü en etkili bir şekilde sunan, servis bilgisine sahip bireyler yetiştirmek, Mengen Aşçılık Okulu ismini dünya turizm sektöründe markalaştırmak, sosyal hayatta ise hal ve hareketleriyle dikkatleri üzerine çeken nitelikli öğrenciler yetiştirmek..

Tam gün, tam yıl eğitim öğretim yapan okulumuzun genel hedefleri doğrultusunda profesyonel bilgi ve becerili öğretmen kadrosuna sahip olan, uygulama atölyeleri ile sektörde öncü, yaparak, yaşayarak öğrenme ilkesini otel ve restoranında uygulayabilen, sahip olduğu kaynaklar ile mezun olan her öğrencisine iş imkanı sağlayan, aşçılık sektörünün gelişiminde temel danışma merkezi olan, Türkiye’nin en saygın otellerinde staj imkanı sunabilen, tarihinden gelen Mengen Aşçılık Okul kültürüne uygun olarak mesleğini seven, milli kültürüne sahip çıkan, çağdaş ve demokratik bireyler yetiştirmek.

Bunun yanında sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesiyle hareketle mesleki bilgi ve tecrübenin yanında spor ve sportif etkinliklere de çok önem veren okulumuz Bolu il ve ilçelerindeki okulları bu anlamda geri bırakarak voleybolda il ikincisi, dartta il ikincisi, masa tenisinde il dördüncüsü olarak çok önemli bir misyonu üstlendiklerini gösterdiler. Okulumuza desteğini esirgemeyen Kaymakamımız Betül BÜYÜKKILIÇ’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Salih CELEPCİ’ye, öğrencilerimizi maçlara özveriyle hazırlayan öğretmenlerimize, çalışmalarıyla göz dolduran öğrencilerimize, her ihtiyacımıza koşan okul aile birliğimize sonsuz teşekkürler..”diye belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar