Ara

Mehmet Ömer Yağlıoğlu’nun “Karakalem Resim Sergisi”

 

Mehmet Ömer Yağlıoğlu’nun “Karakalem Resim Sergisi” Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde sanatseverleri bekliyor.

Mehmet Ömer Yağlıoğlu’nun 09 mart 2018 Cuma günü açılan ve 1 hafta sürecek olan sergisinde 66 adet karakalem çalışması yer alıyor.

Daha öncede karma sergilere de katılmış olan, ayrıca 3 salon, 6 sokak sergisi olarak toplamda 9 kişisel sergisi bulunan Mehmet Ömer Yağlıoğlu, aynı zamanda Bolu Yaşlı Sağlığı Merkezi müdavimi olup, resim çalışmalarına burada da devam ediyor.

Mehmet Ömer Yağlıoğlu ‘Karakalem Resim Sergisi’ ile ilgili açıklamasında: “Ben aslında Çocukluğumdan beri resim yapıyorum. Karakalem, lavi tekniği, yağlı boya çalışmalarımda var. Ama şu anda sağlık nedeni ile karakalem çalışıyorum. Yağlıboyadaki maddeler sağlığımı etkiliyor. Renkli kalemlerle de çalışıyorum. Devlet kurumundan emekliyim. Okuduğum meslek lisesinde resim dersleri yoktu ama ben resim yapmayı çok sevdiğim için ünlü ressamlardan da ders aldım. Resim teknikleri konusunda eğitim aldım. Aslında bu sergi eylül- ekim ayında açılacaktı ama bu arada boşluk olunca açmaya karar verdik. Çok heyecanlandım. Sergi heyecanı ve kısa sürede hazırlanıp sergimi açtım. Bu sergimde Atatürk, Bolu valimiz ve belediye başkanımız, İzzet ve Ahmet Baysal’ların, mahalle muhtarımızın, arkadaşlarımın, meslektaşlarımın resimleri var. Ayrıca Nazım Hikmet, Can Yücel, Türkan Şoray, Münir Özkul gibi sanatçılarının, yazarlarında karakalem resimleri var. Ben ve eşim Bolu Yaşlı Sağlığı Merkezi müdavimiyiz. Sabriye Gökdemir gibi orada ki hocalarımızda bizlere yardımcı oluyor. Eşimde ahşap boyama yapıyor. Merkezde yürüyüş yapıyoruz, plates yapıyoruz, yoga ve terapi yapıyoruz. Salı günleri psikolog geliyor. Cuma günleri sağlık konusunda uzmanlar geliyor. Aslında resmini yapmak istediğim daha çok kişi var, inşallah yapacağım.”diye ifade etti.

Share this:

İlginizi Çekebilir